Temat: [Focus 1998-2004] Silnik rozruch/kopcenie/dziwna praca
View Single Post
Stary 12-06-2014, 12:09   #1
tomek19830519
ford::average
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: krosniewice
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 73
Domyślnie Silnik rozruch/kopcenie/dziwna praca

Witam.
mam pewien problem ze sowim focusem i prosiłbym o opinie lub ewentualnie sprostowanie moich przemyśleń.

Posiadam focusa z 2001 roku silnik 1.8 tddi 90 KM.
Mam kilka problemów głównie dotyczących silnika jego odpalania i pracy .

Na wstępie wymienię co zostało zrobione zęby wyeliminować część podejrzanych.

- wymieniona turbina brak oznak pobierania oleju wcześniejsza była uszkodzona ciekła i zlała pól komory silnika
- komplet świec Beru stare NGK (były sprawne) usunięte to dziwne połączenie przewody są zlutowane
- czujniki temp powietrza zasysanego ( stary był ukręcony) i czujnik temp wody
- nowy rozrusznik
- Układ dolotowy szczelny, z niewielkimi śladami oleju we wnętrzu
- EGR zaślepiony,
-Wymieniony filtr paliwa Filtron i powietrza tez Filtron nowe przewody,
- założony zaworek w celu zabezpieczenia przed cofaniem się paliwa na wężyku doprowadzając paliwo do pompy

Teraz do objawów:

- poranek: odpalam auto na szybko pojawia się biały dymek "spory" ( wg literatury zimny rozruch lub para ale w gorące dni też ten objaw występuje), kiedy poczekam aż świece już się nagrzeją jest lepiej dymu nie widać, co do rozruchu to trzeba kilka razy "szarpnąć rozrusznikiem żeby zapalił" po zapalniu brak oznak nierównej pracy silnikiem nie rzuca ładnie równo pracuje wszystko wydaje sie OK.

- ruszamy silnik zimny dodaje gazu czarna chmurka "obłoczek" wyjeżdżam na trasę trochę wcisnę w gaz (silnik już ciepły) chmura jest ale tylko w początkowej fazie potem jest ale tylko podczas gwałtownego dodawania gazu. Podczas normalnej jazdy wszystko OK przy wysokich obrotach i prędkościach tez żadnego kopcenia.

- postoje na chodzącym silniku nie wiem jak to opisać ale sądzę ze osoby które miały ten problem wiedzą o czym piszę. Silnik ma dziwna pracę jakby mu czegoś brakował lekko się lekko telepie ale po chwili ustaje i wszystko sie normuje.

teraz prosiłbym o zweryfikowanie czy dobrze myślę

obstawiam ze leża mi wtryski ale jak je "szybko" zweryfikować, czy lepiej kupić używane z dobrego źródła czy oddać do regeneracji
mieszkam w kutnie i czy ktoś z okolic może polecić mi dobrego fachowca
tomek19830519 jest offline   Odpowiedź z Cytatem