Temat: [C-MAX 2007-2010] szapranie autem podaczas jazdy 2.0TDCI
View Single Post
Stary 21-03-2014, 20:26   #3
maciek.kolega
ford::beginner
 
Avatar maciek.kolega
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 07-06-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Focus Titanium+Ghia
Silnik: 2.0Tdci
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: szapranie autem podaczas jazdy 2.0TDCI 2008

Ja w tej chwili walcze z tym problememGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Zaczęło się od tego że własnie w okolicach 1700-2000 obrotów samochód zaczął przyszarpywać.Z biegiem czasu problem zaczął pojawiać sie coraz częsciej aż doszedł spadek mocy.Na chwilę obecną muszę sie naprawde mocno postarać żeby być szybszym od focusa 1.8TdCi a mam 2.0TdCi.Podjechałem do Forda i diagnoza była błyskawiczna- PrzepustnicaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Cena 1780złGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.(( i nie ma zamienników ani używek a jak są to uszkodzone.Uszkodzenie bardzo łatwo rozpoznać bo pierwszym objawem jest to że zaczyna się lekko pocić.Na Allegro jest pełno przepustnic które są upaprane od oleju więc jak cos takiego kupisz to długo sie nie nacieszysz.Uszkodzenie bardzo łatwo zdiagnozować bo wystarczy zdjąć rurę i wsadzić palec do srodka przepustnicy.Jeżeli łopatki są sztywne to wszystko jest ok a jeżeli latają luzem to oznacza że tryby sterujące się rozpadły i to co kiedys było przepustnicą teraz jest niczym.Problem w tym że auto zaczyna się dławić w momencie kiedy przegroda stanie w poprzek i blokuje dopływ powietrza.Moja przepustnica to model podwójny i zepsuła sie prawa strona odpowiadająca chyba za turbo (lewa to chyba intercooler).Chcę zrobić mały eksperyment i wymontować przegrodę z prawej częsci przepustnicy.Zobaczymy jaki będzie efektGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i tak nie mam już nic do stracenia.

P.S.
Czy ma ktos dokładną zasadę działania tej przepustnicy???
pewnie wielkiej filozofii nie ma a Polak potrafiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez maciek.kolega ; 21-03-2014 o 20:29
maciek.kolega jest offline   Odpowiedź z Cytatem