Temat: [C-MAX 2007-2010] szapranie autem podaczas jazdy 2.0TDCI
View Single Post
Stary 22-03-2014, 19:27   #5
maciek.kolega
ford::beginner
 
Avatar maciek.kolega
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 07-06-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Focus Titanium+Ghia
Silnik: 2.0Tdci
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: szapranie autem podaczas jazdy 2.0TDCI 2008

Ze względu na to że przez przepustnice prawie się już nie dało jeździć samochodem(moc miał jak 1.6,moment obrotowy gorzej od benzyny i czasami masakrycznie szarpał) postanowiłem sprawdzić co w trawie piszczy.Zdemontowałem zajrzałem do srodka i...Ludzie to jest smieszne że w ASO wołają sobie za to 1780zł tam przecież nic nie ma.gadają że są tam jakies delikatne skomplikowane tryby,koła zębate i nie wiadomo co.Ta przepustnica jest prosta jak drut i nie ma w niej filozowi a skomplikowane tryby okazały się jedną zębatką i ośką z klapką która otwiera przepustnice.Moja przepustnica jest podwójna w kształcie litery Y i popsuta jest tylko jedna strona(prawa) ta od turbo(zmieliło zębatkę totalnie,zero zębów do tego zafajdane olejem. Zaś lewa jest w idealnym stanie(zębatka nie ma żadnych odkształceń na zębach,zęby są całe i suche)
No to co zrobić żeby nie kupować nowej za 1780zł a żeby auto jeździło jak dawniej?.
Postanowiłem spróbować bo i tak nic do stracenia nie miałemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zablokowałem popsutą prawą stronę przepustnicy tak żeby zawsze była w pozycji otwartejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Efekt przejechałem ok 60km w trybie mieszanym troche miasta troche trasy i auto odzyskało dawną świetność w 95% Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie szarpie nie muli na każdym biegu.Jedynie co to na samym dole (tak do 1500 obrotów) w zasadzie przy ruszaniu czuć że nie ma pełnego doładowania ale po przekroczeniu tej granicy wciska w fotel jakby miał nitro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem jak ze spalaniem ale jeżeli nic się nie zmieni w specyfice jazdy to zapomnę w ogóle o problemie nawet jakby troszkę więcej palił bo w życiu nie dam 1780zł za kawałek plastiku w którym nic nie ma.Nie powinno to kosztować więcej jak 200zł.
POLAK POTRAFIGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

P.S.
Wrzuciłbym fotke tej przepustnicy ale nie wiem jak.

Ostatnio edytowane przez maciek.kolega ; 22-03-2014 o 22:09
maciek.kolega jest offline   Odpowiedź z Cytatem