View Single Post
Stary 04-02-2015, 14:55   #1
danielc81
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-02-2011
Skąd: Kalisz
Model: Ford Focus MK2 2007r
Silnik: 1.6 benzyna 100 KM
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Regulacja luzów zaworowych. Konieczna czy nie ?

Witam,
Mam Forda Focus MK2 2007r 1.6 benzyna 100 KM + LPG Stag.
Samochód kupiłem 2 lata temu przy przebiegu 100 tys. Km i założyłem do niego gaz. Obecnie mam przejechane 147 tys. km. Do tej pory nie miałem większych problemów.

Kupując samochód byłem przekonany, że ma ręcznie regulowane luzy zaworowe więc od razy po zakupie wymieniłem rozrząd, olej itd. oraz poprosiłem znajomego mechanika o sprawdzenie luzów zaworowych (przy 100 tys km przebiegu). Mechanik stwierdził, że luzy mam regulowane automatycznie za pomocą oleju i jakiś kanalików w szklankach (mogłem coś przekręcić ale mniej więcej o czymś takim mówił). Byłem trochę zdziwiony ale ucieszyłem się, że nie czeka mnie kolejne sprawdzanie co 20-30 tys.

Podczas mojej ostatniej wizyty w serwisie na przeglądzie i regulacji LPG facet powiedział mi, ze te silniki na pewno mają ręcznie regulowane luzy zaworowe i powiedział, żebym to sprawdził bo mogą mnie czekać kłopoty. Mówiłem mu, że mechanik mnie przekonywał, że jak zdjął pokrywę zaworów to stwierdził, że nic nie trzeba regulować bo nie ma żądnych podkładek regulacyjnych ani nic takiego.

Trochę nie wiem co z tym zrobić i komu wierzyć.
Zarówno jeden jak i drugi mechanik są ogarnięci w swoich dziedzinach a ten "od silnika” to mój znajomy i widział całe ustrojsto na własne oczy.
Czy jest możliwe, że jednak były różne wersje tych silników i faktycznie nic nie muszę sprawdzać/regulować ? A może wygląda to jak by nie wymagało regulacji a jest jakieś nietypowe rozwiązanie, które potrzebuje okresowych przeglądów i ewentualnych modyfikacji
Nie wiem czy to coś pomoże ale mój numer VIN to WF05XXWPD57C68776

Pozdrawiam
Daniel
danielc81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem