View Single Post
Stary 01-03-2009, 23:22   #1
mswola
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-02-2009
Model: transit
Silnik: 2.5 DI
Rocznik: 1983
Postów: 9
Domyślnie Ustawienie konta wtrysku i pompy wtryskowej LUCAS

Jestem szczęśliwym posiadaczem już zabytkowego Forda Transita 2.5 DI z 1983r. Auto auto jest trochę mułowate i jest ogromny problem z uruchomieniem zimnego silnika nawet przy temperaturze 0*C. Jak uda się uruchomić silnik to po minucie pracy pali już dosłownie na dotyk. Chciałem podregulować zapłon ale niema możliwości przestawienia pompy. Jak to się robi w tym aucie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Proszę o pomoc w rozgryzieniu poszczególnych regulacji w tej pompie.
Do czego służy dźwigienka zaznaczona na zdjęciu numerem 1, z lewej strony głowicy pompy. Przy zimnym silniku jest ona uniesiona i opada w miarę rozgrzewania się silnika. Można ją regulować i wygląda to jak regulacja wolnych obrotów, ale czy tylko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Połączona jest ona cięgłem z zaworem regulacji konta (chyba) przykręconym od spodu pompy (śruba na klucz 19 i nakrętka na 13)
Kolejna regulacja zaznaczona jest numerem 2, z prawej strony głowicy pompy. Śruba na klucz 8, z kontrą. Jej jeszcze nie dotykałem. Przypuszczam że jest to regulacja dawki.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kolejna regulacja jest na drugim zdjęciu zaznaczona numerem 3. Jest to jakiś zawór ze sprężynką wkręcony w korpus pompy z lewej strony. Zawór ten składa się ze śruby na klucz 22 następna jest na klucz 16, kolejna to kontra na klucz 13 i w niej jest jeszcze śrubka na imbus Luzując kontrę kluczem 13 można regulować docisk sprężyny śrubką na imbus.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dodam jeszcze że zimny i ciepły silnik troszkę puszcza szaro niebieski dymek (zapach nie spalonego ON).
Do niedawna jeszcze auto rozwijało bez problemu 120km/h , teraz pewnie był by z tym problem, spalało 7-8l/100km, nie puszczało żadnego dymu nawet przy dużych obciążeniach.


Uszczelniłem wszystkie wycieki i znalazłem gdzie przestawia się tzw. zapłon. Odkręcając pokrywę rozrządu widać koło pompy paliwowej przykręcone trzema śrubami (na klucz 13) do wałka pompy paliwowej. Śruby poluzowałem i kluczem 22 przekręciłem wałkiem w prawo 2mm (zgodnie z jej kierunkiem pracy) myślę że przyśpieszyłem zapłon. Okaże się jak teraz zapali jak silnik ostygnie.

Ostatnio edytowane przez mswola ; 02-03-2009 o 11:35
mswola jest offline   Odpowiedź z Cytatem