View Single Post
Stary 14-01-2016, 01:40   #89
borkens
ford::amateur
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 02-01-2016
Skąd: Radom
Model: Focus II Kombi
Silnik: 1,6 Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?

Witam, pozwolę się dołączyć do tematu ze swoim problemem. Otóż w moim focusie mk 2 1,6 tdci 90KM nigdy nie była wymieniana dwumasa (tak przynajmniej wynika z książki serwisowej prowadzonej do momentu, kiedy zakupiłem auto). Jestem drugim właścicielem foki. Przy gaszeniu - standardowo szarpanie i metaliczne stukanie. Przy zmianie biegów - głuchy stuk. A więc dwumasa do zmiany (200kkm więc chyba to i tak bardzo dużo) ale jest pewien problem. Przy dodawaniu gazu - dość dynamicznego, silnik wkręca się w obroty po czym dopiero po chwili przyspiesza. Wnioskuję, że to zużyta tarcza sprzęgła. W związku z tym kieruję pytanie. Jak mniemam zakup samej dwumasy nie wystarczy. Trzeba będzie dokupić tarczę sprzęgła, docisk sprzęgła no i oczywiście wspomniane koło dwumasowe. Wiem, że nikt nie wywróży bez zajrzenia co tam sie dzieje, ale ten temat jest tyle wałkowany, że chyba jakieś rozeznanie ze strony forumowiczów będzie. Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
borkens jest offline   Odpowiedź z Cytatem