View Single Post
Stary 21-07-2007, 18:42   #1
stxstx
 
Postów: n/a
Domyślnie Nietypowy problem z mocą w focusie 1.8tdci

Witam,

Mam problem z Fordem Focusem 1.8tdci seria 100KM rocznik 2003 (pierwszy właściciel)
Samochód ma przebieg 55.000km, bezwypadkowy, niegrzebany, jedyna awaria to turbina która była regenerowana przy ok. 53000km. - odczyt komputera w ASO nie pokazuje błędów.

Samochód od pewnego czasu jeździł kiepsko więc postanowiłem go chipować.
Pojechałem do Master Tuning Wawa i pierwsza hamownia pokazała 65KM :fcp20
Lipa straszna i myślałem że nic nie da się zrobić, ale...... mały FIX na EGR i dobiegło pozostałych 37 koni :fcp22
Tak więc jeszcze nie chipowany a już jak wyzdrowiał.
Download / Edycja / Upload i hamujemy - wyszło 123 KM :fcp27 czyli jestem prawie happy ale nie do końca.
Na trasie bardzo ładnie się spisuje, na 4/5 wyprzedzanie pięknie się udaje, nawet spalanie trochę spadło, ale pojawił się problem.....

1. SYTUACJA 1
Założenia: jedziemy na 5 biegu od 80km/h do oporu, komputer podkładowy pokazuje chwilowe spalanie.
Przebieg: Samochód szybko przyśpiesza, czuję pełną moc dostępną, spalanie powoli spada z ok. 20l/100 do 15, 14, 13 i lekko poniżej przy max prędkości.
Opinia: nie mam żadnych zastrzeżeń, tak ma być.

2. SYTUACJA 2
Założenia: jedziemy na 5 biegu od 80km/h do 140/150, puszczam gaz na kilka sekund i dalej do oporu , komputer podkładowy pokazuje chwilowe spalanie.
Przebieg: Samochód szybko przyśpiesza jak w SYT. 1., puszczam gaz spalanie spada do 0, gaz w podłogę a on się zmulił - nie przyśpiesza nie zwalnia, wyraźny brak mocy - chwilowe spalanie pokazuje ok. 10-12l/100, spalanie utrzymuje się bez zmian przez 5-10 sekund i nagle wzrasta do ok. 14-15, chwilę później pojawia się moc i dociągamy do maxa.

Dodatkowo proszę spojrzeć na wykres z hamowni
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pan Marek stwierdził, że wykres jak na Focusa z tym dieslem jest nieprawidłowy - wyraźny spadek mocy po przekroczeniu 2500obr/min.

PYTANIE: Kto połączy powyższe elementy tej łamigłówki i zaproponuje jakieś konkretne rozwiązanie.

Czekam na rady i komentarze.

Pozdrawiam,

PAWEŁ
  Odpowiedź z Cytatem