Temat: [Galaxy 1994-2000] Centralny zamek na pilota-montaż
View Single Post
Stary 23-01-2009, 20:43   #10
piotr14758
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy
Silnik: VR6
Rocznik: 1996
Postów: 304
Domyślnie

Ja też będę potrzebował trochę czasu to przygotuję opis jak podłączyć to do wersji bez modułu alarmu. Jak zrobię to wrzucę to tego tematu.

A więc tak.
Wszystkie centralki mają podobną konfigurację więc można to zrobić uniwersalnie.
Będę się odwoływał to złącza sterownika centralnego pod siedzeniem kierowcy chyba że podam inne miejsce.

1. Zasilanie.
Stały plus jest na C8 (czerwono-żółty), plus po stacyjce jest na złączu A12 (czarno-żółty), masa - wiadomo do masy.

2. Wyłączniki drzwiowe.
Wyłączniki drzwiowe są podłączone do A22 (brązowo-żółty), A11 (brązowo-szary) i klamka tylna do B5 (brązowo-czerwony).
Podłączenia należy bezwzględnie podłączyć poprzez diody prostownicze!

3. Kierunkowskazy.
Tutaj trzeba trochę więcej pracy. W module z alarmem kierunki są już podciągnięte (o ile pamiętam do B4 i B6). W przypadku gdy tego nie ma trzeba się podłączyć do przewodów przy kolumnie kierowniczej. Przełącznik zespolony, lewy kierunkowskaz A2 (czarno-biały), prawy kierunkowskaz A7 (zielony).

4. Immo dodatkowe.
Tutaj można wykorzystać rozebraną obudowę kolumny i przeciąć przewód do stacyjki i zablokować zasilanie. Tutaj jest dowolność, można odciąć co się chce, byleby auto nie zapaliło jak blokuje go alarm.

5. Centralny zamek.
Tutaj jest najgorzej. Zdecydowana większość central alarmowych posiada sterownie impulsem zamykania wystawiając masę na wyjście. To niestety nie pasuje do tego układu ponieważ w Galaxym sterowanie jest po plusie. Trzeba zastosować dwa przekaźniki które odwrócą sterowanie. Ja zastosowałem gotowy zestaw przekaźników świateł do malucha. Impuls zamknięcia trzeba podłączyć do styku A8 (szary) a otwarcia do A9 (zielony). Wystawienie dłuższego impulsu spowoduje zamknięcie okien.

Opis robiłem na podstawie schematu który załączę do tego postu.
Jeżeli się w czymś pomyliłem to proszę o uwagi celem poprawy.
Załączone Pliki
Typ Pliku: rar centralny.rar (157.5 KB, 775 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez subratri ; 26-02-2009 o 00:57
piotr14758 jest offline   Odpowiedź z Cytatem