View Single Post
Stary 18-11-2013, 21:43   #7
Shezzy
ford::amateur
 
Avatar Shezzy
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 16-11-2013
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI 90KM
Rocznik: 2000
Postów: 3
Domyślnie Re: Odp: Focus 2000 - kopci zimny, turbo wyje, niepodł. wężyk od dolotu - sens napraw

Cytat:
Napisał maciej_b Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaki ma przebieg i ile ty szacujesz?
Sprawdź świece.
Przebieg ma 101k mil, ja szacuje teraz na jakieś 170k, bo najprawdopodobniej miało coś koło 106k w 2007.
Co by dawało jakoś ponad 300kkm.

Cytat:
Napisał ministerq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To wycie mi bardziej pasuje do skrzyni biegów niż do turbiny, opis również.
A ta cienka rurka to EGR, brak rurki = brak sterowania EGR
Tutaj kolega wyżej zdiagnozował, że to Map sensor, rozumiem, że pisząc że "ta rurka to EGR" piszesz w dużej przenośni, że Map sensor daje sygnał do komputera, a w efekcie steruje zaworem EGR. Dobrze kombinuje?

Cytat:
Napisał maciej_b Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli chodzi o wycie to owszem, ewidentnie skrzynia (jeśli na każdym biegu to przekładnia główna=skrzynia). Tak wyją tylne mosty napędowe...
Sprawdź olej i poziom w skrzyni.
Coś mi się wydaję że to auto ma jeden z najwyższych przebiegów, przynajmniej jeśli chodzi o wozy ludzi z tego forum.

PS

Do sprawdzenia łożysko podpory półosi... teraz tak skojarzyłem u siebie też miałem podobne wycie okazało się że padało łożysko podpory (znacznie tańsze rozwiązanie niż skrzynia).
No dobra, 2 osoby piszą, że to skrzynia, ale teraz moje próby podważenia tego:
- czy dla skrzyni miało by to znaczenie czy jest zimno czy ciepło? Raczej na zimno coś takiego powinno się dziać, kiedy zamiast oleju jest towot albo pewnie jakiś gnój w środku?

- czy dźwięk załóżmy powyżej 2k RPM byłby jednostajny czy rósł by wraz z obrotami? Jak na moje oko było by to proprocjonalne do obrotów silnika, a nie jest.

- czy dźwięk ten mógłby raz występować przy ostrym przyśpieszaniu, a raz nie?

... a teraz moje jedno za:
- Jak odpuszcze gaz totalnie i hamuje silnikiem to chyba turbina powinna mocno zwolnić i nie powinna się "drzeć" prawda?
U mnie jak już wycie się załączy to odpuszczenie gazu nie powoduje, że dźwięk zanika, tylko dalej jest bardzo podobny i jednostajny.

EDIT:
Olej i świece tak czy siak sprawdzę. Dzięki za porady... a tak swoją drogą ma ktoś serwisówkę do auta?
Znalazłem TIS-a i do napraw/wymian wystarczy, ale na przykład ciężko mi było znaleźć dokąd idzie ta rurka i że to jest map sensor.
Choć z drugiej strony od tego też jest forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Shezzy ; 18-11-2013 o 21:47
Shezzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem