Temat: [Transit 2000-2006] koło dwumasowe czy sztywne
View Single Post
Stary 19-07-2013, 18:10   #12
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: koło dwumasowe czy sztywne

Cytat:
Napisał JohnLenin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a jak Ty Wojtekjanus uważasz?
Plusy:
1. Od czasu gdy masowo pojawiły się koła zamachowe dwumasowe ok. 15 lat temu - ich trwałość wzrosła zdecydowanie, ponad dwukrotnie.
2. Jakość jazdy na sprawnym kole dwumasowym (praca sprzęgła - brak drgań) jest odczuwalnie wyższa jak na zwykłym kole jednomasowym - to jest przyjemność.
Minusy:
1. Mimo wzrostu trwałości - po ok. 250.000km trzeba najczęściej je wymienić, więc pojawia się spory koszt.
2. Skatowane sprężyny obwodowe na wypracowanym kole dwumasowym to przykry objaw bujnięcia (szarpania) w momencie przechodzenia od przyspieszania do hamowania silnikiem (i odwrotnie).
3. Jeżeli dopuszcza się do stukania koła na poliamidowych pierścieniach łożyskujących - opiłki ze startych łbów śrub mocujących koło dostają się do rozrusznika i gotowe duże problemy.
-----------------------

Powiem tak: przejechałem starymi Transitami 2,5 D prawie 1 mln km i szarpiące, skaczące sprzęgło i wał to była częsta, prawie stała mordęga podczas eksploatacji (przy innych markach też - np w Sprinterze). Więc dla mnie sprawna dwumasa - mimo minusów - to jest taka frajda, że bym z tego nie rezygnował. Zero szarpania i wibracji - po prostu poezja... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale ja już nie jeżdżę zarobkowo Transitem - inaczej do tego może podejść ktoś, na kogo te auto musi zarobić. Tym samym inaczej liczy pieniądze wydawane na auto...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 19-07-2013 o 18:16
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem