View Single Post
Stary 21-12-2020, 09:14   #14
llukass
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-11-2009
Skąd: Poznań/Zamość
Model: Było Mondeo
Silnik: Było 1.5 EB
Rocznik: Było 2015
Postów: 17
Domyślnie Odp: S-MAX - na co zwrócić uwagę i czy warto szukać diesla

Kolego luckyboy akurat byś się zdziwił, bardzo dobrze wiem jak jeździ 2.0 duratec, bo go mam.
2.5t zgadza się ciężko go znaleźć, z Twojego toku myślenia wychodzi że jak diesli jest masa to należy tylko je kupować, nawet jak więcej samochód będzie stał niż jeździł. Nie ma co ciekawy sposób myślenia...


Kolego Ryba LDZ nie słyszałem o problemach z klapami w kolektorze i problemach z pierścieniami w 2.0 w mk4/smaxie raczej te problemy były w mk3.
Nigdy nie powiedziałem i nie powiem że 2.0tdci jest złym silnikiem, bo tak nie jest.
Mam porównanie bo wiem jak te silniki jeżdżą bo miałem 2.0tdci w smaxie, miałem eb i mam teraz durateca. I tak jak napisałem zgadza się 2.0 w smaxie będzie trochę za słaby, ale można jeszcze rozważyć 1.6eb tylko trzeba znaleźć zadbany i pewny egzemplarz, zresztą to odnosi się do każdego auta z każdym silnikiem.


Nadal będę przy swoim zdaniu że dla małych przebiegów gdzie auto więcej stoi niż jeździ to lepsza benzyna.

I tak jak już napisałem nie ważne jaki silnik autor wybierze grunt żeby był to egzemplarz sprawdzony,niezajechany, w dobrym stanie technicznym.


Każdy silnik ma swoje wady i zalety.


I na koniec: skończmy z tym bo zaraz zrobi się wojna wyższości benzyny nad dieslem i odwrotnie, a nie o to tu chodzi i nie o tym jest temat.
llukass jest offline   Odpowiedź z Cytatem