View Single Post
Stary 31-10-2011, 11:23   #1
gdulus1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-10-2011
Model: mondeo
Silnik: 2.0 td
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Czujnik predkosc, predkosciomierz i abs nie dziala

Witam panowie
zakupilem mondeo 2003 2.0 diesel, po lifcie i nie działaja mi zegary predkosc ,ani nie zmienia sie stan licznika przejechanych kilometrow, jak wkladam kluczyk to pokazuje mi sie stan licznika ale po odpaleniu silnika sa juz same kreski , także swieci sie kontrolka od abs'u i rowniez nie dziala ten abs, bo sprawdzialem , diagnostyko u koloegi pokazala mi blad p0500 -vss mulfunction (vehicle speed sensor ) co oznacza nie sprawnosc czujnika predkosci ,

wiec prosze podpowidzcie mi jak czy mogę to sam prawić i jak to naprawić gdzie jest ten czujnik , doszedlem ze w mondeo po lifcie to bedzie czujnik od abs ale ktory przód lewe kolo czy prawe ? a może brac rowniez pod uwagę tył ??, , czy powinienem zakupic ten czujnik i go wymienic czy to moze lotoeria ??? i powinienem udac sie do mechanika aby lepiej zdiagnozował( mechanik powiedzial mi ze mie skasuje 150 zl za podpiecie bez wzgledu na rezultat czy komp pokaze ktory czujnik czy nie ) dlatego nie chce mi sie za bardzo placic 150 zl za to ze mi powie to samo co juz wiem

Ostatnio edytowane przez gdulus1 ; 31-10-2011 o 12:13
gdulus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem