Temat: [Focus 1998-2004] Check engine po raz kolejny
View Single Post
Stary 17-08-2008, 21:20   #1
Paweł5
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-08-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus I hatchback po liftingu
Silnik: benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 156
Domyślnie świeci lampka ostrzegawcza silnika

Witam wszystkich forumowiczów!
Wracałem dzisiaj od rodziny (jakieś 200km w jedną stronę) i nagle zaświeciła mi się kontrolka ostrzegawcza silnika (ta taka pomarańczowa całkiem z lewej stronie na desce rozdzielczej symbolizująca silnik) ujechałem jeszcze z 1km, zatrzymałem się i przy ponownym uruchomieniu silnika znowu się zaświeciła. Ale wziąłem otworzyłem klapę, odpiąłem na chwilę (dosłownie 5sek) klemę akumulatora, podpiąłem klemę z powrotem, zamknąłem klapę, odpaliłem silnik i kontrolka już się nie świeciła. Jechałem dalej i po ujechaniu jakichś 100km podczas jazdy znowu się zapaliła, i znowu odpiąłem klemę, odczekałem 5sek, podpiąłem klemę odpaliłem i dojechałem do domu. Teraz jak na złość zapalam i gaszę i się nie świeci.

W obu przypadkach jak się zapalała ta kontrolka to nic się nie działo z silnikiem, nie szarpało, nie gasł, normalnie zapalał, ruszał, jechał i wyprzedzał i hamował. Płyny są ok bo sprawdzałem, olej jest na na 3/4 stanu max (wymieniany miesiąc temu 5w30), temperatura silnika OK, wspomaganie działa, abs działa, wszystko jest OK. Autko w 100% normalnie jechało.
Autko garażowane, nie jeździłem ostatnio po żadnych deszczach, kałużach.
Akumulator OK, ładowanie OK - sprawdzane miernikiem u faceta u którego w ubiegłym roku kupowałem nowy akumulator.

Pozostała elektryka autka, światła, wycieraczki są ok, działa wszystko.

Spalnie OK nawet na trasie 450 km tam i z powrotem w dwie osoby + cieżki bagaż spaliłem średnio 5.4 litra.

Tankowana przed wyjazdem benzyna BP 98 Ultimate.

Jedynym sposobem aby gasła ta lampka jest zatrzymanie się, otworzenie klapy i odpięcie choćby na chwilę akumulatora.
Ale to że świeci to jest coś nie tak.

Miał ktoś może taką sytuację, może z czymś takim się już spotkał

Co to może być? Pomóżcie.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 29-02-2016 o 22:00
Paweł5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem