Temat: [Mondeo 1996-2000] Wysokośc tylnego zawieszenia (kombi)
View Single Post
Stary 24-10-2009, 18:20   #1
SuMo
ford::beginner
 
Avatar SuMo
 
Zarejestrowany: 20-06-2008
Skąd: Wrocław / Bełchatów
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 2003
Postów: 19
Domyślnie Wysokośc tylnego zawieszenia (kombi)

Witam

Niedawno miałem wymieniane tylne amortyzatory w moim Mondku. Mechanicy aby to uczynić odkręcali belkę i opuszczali zawieszenie. Tera po wymianie tylne zawieszenie jest strasznie nisko (z pustym bagażnikiem koła praktycznie zaczynają się chować w nadkolu). Przed tą robotą taki efekt widziałem po włożeniu do bagażnika ponad 200 kg. Zawieszenie fakt jest strasznie twarde teraz, ale imho zdecydowanie za nisko (nawet jak samemu się jeździ to czuć, że tył mocno siedzi).

Stąd moje pytanie - czy mam za to winić amortyzatory (gazowo-olejowe), czy po prostu mechanicy coś spierdzielili (jest tam jakaś regulacja wysokości zawieszenia ?). Nie wiem po prostu czy mam to teraz u nich reklamować, bo aż strach zabrać osoby na tyle siedzenia. Proszę o odpowiedź.

Aha i jeszcze jedna sprawa. Podczas jazdy mam wrażenia odsłuchowe jak w jumbo-jetie. Im większa prędkość tym mocniej wyje (niezależnie od jazdy na biehu, czy luzie). Podejrzewałem, że to łożyska w kole, ale coś wyje za mocno (wcześniej wymieniałem łożyska w przednich kołach), a przy samym obracaniu kół kompletna cisza. Do tego po prawej stronie (u pasażera) czuć lekkie drgania podczas jazdy.

Ostatnio edytowane przez SuMo ; 24-10-2009 o 18:33 Powód: Dopis
SuMo jest offline   Odpowiedź z Cytatem