Temat: [Mondeo 2000-2007] Klekocze na wolnych obrotach.
View Single Post
Stary 27-11-2009, 20:29   #58
maku123
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-10-2008
Skąd: Koło, wielkopolska
Model: ?
Silnik: ?
Rocznik: ?
Postów: 102
Domyślnie Odp: Klekocze na wolnych obrotach.

Koledzy przypomnę jeden z moich opisów odnośnie głośnej pracy silnika. U mnie wyglądało to tak, że przy ruszaniu lub włączeniu klimatyzacji zaczynało się właśnie głośne klekotanie lub jak kto woli stukanie. Dzwięk ten zanikał po zwiększeniu obrotów. W związku z licznymi sugestiami na tym forum, że może właśnie chodzić o wtryski udałem sie do firmy diesel-trzebniak w Świebodzinie gdzie cała "operacja" wygladała następująco:
- podlączenie po komputer i sprawdzenie ew. błędów (u mnie akurat ich nie było)
- wykręcenie wtryskiwaczy i poddanie ich próbie przelewowej, która wyszła bardzo dobrze tzn nie było konieczności wymiany zaworków oraz jakiemuś dodatkowemu testowi po którym okazało się, że do wymiany są właśnie 4 rozpylacze i to one powodują ten stukot. Po ich wymianie znowu próba przelewowa + test i wynik badania pozytywny czyli wszystko jest ok!
- następnie wkręcenie wtryskiwaczy: nowe podkładki, wygenerowanie nowych kodów, nowy filtr paliwa, odpalenie i ....... REWELACJA tzn żadnego stukania, silnik cichutki na biegu jałowym jak i podczas ruszania. Włączenie klimatyzacji nie powoduje żadnych stuków w silniku ani zwiększenia jego głośności pracy. Jest tak samo cichy jak bez włączonej klimy, żadnej różnicy, cisza totalna!!!!. Cała naprawa to ok. 5,5 - 6 godzin. Dodam że cisza trwa do dzisiaj :-)

Ostatnio edytowane przez maku123 ; 27-11-2009 o 20:37
maku123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem