Temat: [Mondeo 2000-2007] Cieknąca pompa wspomagania
View Single Post
Stary 31-08-2013, 19:28   #70
Baster
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 21-01-2012
Skąd: Świebodzice
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

Witam ponownie, dzisiaj zabrałem się za moją pompę wspomagania, zdjąłem aku wraz z obudową, zdjąłem rurę od EGR aby zrobić sobie więcej miejsca, w związku z tym że nie miałem info odnośnie pompy wodnej, zabrałem się również za ten element, czyli spuściłem wodę, zdjąłem węże po lewej stronie od pompy i odkręciłem tą plastikowa kopułę, moje spostrzeżenie, jeżeli nie ma problemów s pompą wodną w ogóle nie trzeba ruszać tego elementu, dla mnie była to cenna lekcja gdyż straciłem przy tym sporo cennego czasu, niestety niepotrzebnie.

Przy problemach z pompą wspomagania, wystarczyło wyjąć aku, zdjąć pasek, rurę od EGR, spuścić płyn od wspomagania, wykręcić tą śrubę o której koledzy piszą wcześniej, u mnie wyszła bez problemu, 5 śrub i gotowe.

rozebrałem pompę, wyprasowałem z wałka element po którym chodzi pasek, wymieniłem łożysko, w obudowie wymieniłem dwa simeringi, wyciąłem uszczelkę z grubego elastycznego materiału do uszczelek i złożyłem pompę, tu uwaga na to aby rozbierać pompę delikatnie, we wnętrzu pompy jest sporo małych tulejek i mały klin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

złożyłem, zalałem płyny i odpalenie silnika, najpierw masakra, wydawało mi się że zrobiłem coś nie tak gdyż kierownica chodziła baardzo ciężko, ale po chwili olej zaciągnął do układu i wszystko zaczęło pracować poprawnie i przede wszystkich cicho.

teraz pozostało obserwować czy nigdzie nie ma wycieków (wiadomo, coś mogło pójśc nie tak) i cieszyć się z jazdy.

pozdr
Andrzej
Baster jest offline   Odpowiedź z Cytatem