View Single Post
Stary 01-06-2014, 00:12   #7
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: focus c-max 2004 co sądzicie ?

Cytat:
Napisał bayerp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i chciałbym jeszcze dopytać o ten nieszczęsny elektryczny hamulec ręczny. Wiele słyszałem, różnych opinii... i nie do końca jestem przekonany. Jak to jest, jak akumulator padnie, bądź przymarźnie w zimie? Borykał się ktoś z takimi problemami? Może lepiej dać sobie spokój i szukać manuala?
To nie jest nieszczęsny patent. O ile nie jesteś fanem "latania bokiem" co przy wysokiej budzie jest średnim pomysłem, to będziesz tylko zadowolony. Ja swoim samochodem zrobiłem już ponad 130kkm, przeżył 5 zim w Polsce, temperatury poniżej -20 stopni i nie stwarzał do tej pory żadnych problemów. Trzeba się tylko nauczyć z nim ruszać pod wzniesienia, bo nie ma możliwości zdecydowania o tym jak szybko hamulec puści.

Jeśli zdechnie Ci aku, to pod podłogą schowka pod podłokietnikiem masz taką rączkę do "manualnego" zwolnienia tego hamulca w razie jakby trzeba było go wciągnąć na lawetę.
To co docenisz w porównaniu z manualnym ręcznym, to wielkość schowka pod podłokietnikiem. Jest PRZEPASTNY jak przysłowiowa damska torebka - wszystko tam wsadzisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do tego 1.6TdCi, to ja brałbym teraz 2.0TdCi. Różnica w spalaniu mała, a frajda z jazdy nieporównywalna. Poza tym 2.0 ma mniej bolączek niż 1.6 (podobno).

Wymiany sprzęgła i dwumasu to raczej nie sprawdzisz, możesz sprawdzić czy sprzęgło bierze wysyko czy praktycznie od razu po delikatnym jego puszczeniu. Opcja 2 jest porządana.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem