View Single Post
Stary 29-05-2017, 19:40   #557
CODI
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-08-2004
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Czesc.
Pacjent Mondo TDCI 2004 rok kombi, 6 biegów manual.
Zastałem : wiazka w kierownicy pełna (wszystkie 9 przewodów we wtyczce).
Zamontowane : poduszka z włącznikami dołożona i 3 czujniki z okablowaniem wlutowane w starą instalacja.
Tempomat odblokowany IDS-em 2 dni wczesniej (widziałem na własne oczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Zamontowałem wczoraj brakujace 5 kabli do komputeraa (2x do czujników i 3 sztuki łączące z C32).
Polaczenia zrobiłem nastepujaco
Czujniki - zielono-niebieski z czujników na c200-12, zielono-zolty na c200-77
Wtyczka C32
c200-60 na c32-1
c200-13 na c32-13
c200-57 na c32-7 (brak pinu 2 w gnieździe i wtyczce, zgodnie z jednym z opisów wpiałem sie w biały przewód z numerem7).

Tempomat nie działa, żadnych objawów ani błędów.

Zaczałem szukac dalej i zastanawiam sie jaki wpływ ma brak wielu pinów w gnieździe C32 i wtyczce C32.
Braki we wtyczce c32 - 2, 12, 19, 21
Braki w gniezdzie c32 - 1, 2, 12, 13, 7, 8, 19, 21.

Zastanawia mnie brak pinu 7 w gnieździe. Podpiąłem sie do 7 we wtyczce ale moze jednak musze go gdzies dalej podpiąc.

Pisaliscie o zmostkowaniu pinu 7 z bezpiecznikiem na +12V (N82). Mam to podłączyc z C32 ?
Prosze o podpowiedzi, ew jakas dobra dusze z Wro która rzuciłaby okiem na całosc.

Updejt. ForScan na Androidzie zwrócił mi 4 błędy

Kod: P0571 - Uszkodzenie w obwodzie włącznika hamulców korygującego prędkośćpojazdu (Speed Control Brake).
Kod: P1000 - Test gotowości diagnostyki On-Board (OBD) niekompletny (tutaj pisza że to problem z niezakonczonym cyklem testów w kompie, moze pojawiło sie po wgraniu nowego softu i aktywacji tempomatu ?
Kod: P1608 - Utrata sygnału związanego z funkcją monitorowania FIP (to raczej układ wtryskowy, grzebalismy troche przy pompie)
Kod: U1262 - Usterka transmisji danych SCP (tutaj zegary moze miec cos wspolnego z tempomatem).
Wczesniej ich nie było na 100% ale pewnie max 2 pasuja do tempomatu. Tak czy inaczje auto dalej jeździ ma kopa tylko cos duzo ostatnio pali (pow 7l).
Sprawdziłem zielony czujnik jest ok, zgodnie z opisem ustawiłem tez ponowny skok. Po wyczyszczeniu błędów tempomat nie działa i błedy wracaja.

Updejt2 . Ford Scanem sprawdziłem PID monitorujący przyciski na kierownicy.
Wszystko jest ładnie raportowane. Wiec i zasilanie musi byc na kierze.
Przedzwoniłem połączenia do C200 i wszystkie są ok
Trace nadzieje.

Prosze o podpowiedzi gdzie szukac ?




Pozdrawiam
CODI

Ostatnio edytowane przez CODI ; 08-06-2017 o 20:45
CODI jest offline   Odpowiedź z Cytatem