View Single Post
Stary 11-06-2011, 16:40   #4
kundziel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Czarna Białostocka
Model: mondeo
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1996
Postów: 300
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

jeżeli chodzi o dobór lakieru to z doświadczenia wiem, że w sklepach takich marek jak Du-pont, R-M, czy standox dobrze dobierają lakiery.
Ważne jest aby przy dobieraniu lakieru mieć z sobą np. klapkę od wlewu paliwa (pod warunkiem że ona sama nie różni się kolorem) na wzór oraz numer lakieru.

Lakier na samochodach prawie zawsze będzie się różnił z tego względu, że jeden jest nowy a reszta elementów ma już parę latek.. dlatego w przypadku , gdy nie chcesz widzieć żadnych różnic elementy należy cieniować.. ale to pierdologia dla zaawansowanych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Szczególnie szare i srebrne kolory są do d*** w malowaniu.. trzeba mieć niestety sprawną rękę do tych barw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A propos aerografów... znam to tylko z teorii.. gdyż jest to zadanie dla artystów nie dla lakierników Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przeszukaj dokładnie internet a znajdziesz odpowiednich ludzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pamiętaj... gdy będziesz już chciał kogoś wynająć to najpierw przejrzyj jego wcześniejsze prace - dobry artysta zawsze dokumentuje swe dzieła. I wtedy zdecyduj czy jego podejście Tobie odpowiada.

Koszt pomalowania auta.. jak robisz to sam to ok 500 zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tyle kosztowało mnie moje MK1 w kombi. Lecz tak jak liczę w warsztacie, gdy w grę wchodzi tylko przemalowanie samochodu bez grubych napraw blacharskich to koszt ok 300 zł za element (np. drzwi). Gdybym miał komuś liczyć odmalowanie samochodu np. mondeo w kombi to cena byłaby od 2500 zł wzwyż. To jest i tak bardzo tanio bo z tego co wiem w Białymstoku średnia cena za jeden element to 450 zł. Czas.. w zależności co więcej trzeba zrobić.. Mi mój samochód zajął 7 dni robiąc po "fajrancie" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A co do miejsc malowania. Tylne nadkole masz zdrowe czy jak zaczniesz to czyścić to będzie dziurka? Co na nim jest? To jest podkład? Jakaś olejna?

Reszta elementów to pikuś. Przy wlewie rysy które masz zmatuj papierem aż znikną (180-240) podkład i lakier. Drzwi musisz lekko klepnąć od środka więc będziesz musiał zdjąć tapicere. A co do zderzaka to słaba fotka więc nie wiem co tam jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No chyba, że nie chcesz malować to słyszałem o jakiś kredkach i woskach koloryzujących.. ale ja tego nie testowałem i pewnie nie będę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To chyba tyle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kundziel jest offline   Odpowiedź z Cytatem