Temat: [Mondeo 2007-2014] 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
View Single Post
Stary 26-08-2022, 11:50   #37
pauldlu
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 19-08-2020
Skąd: Lubin
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 28
Domyślnie Odp: Czasem nie odpala na ciepłym silniku plus błędy.

Diagnozy podjął się jeden elektronik samochodowy z polecenia znajomego i stwierdził że to początek końca pompy. Przysłał nawet zdjęcie zaworu VCV na którym ponoć widać opiłki. Ja co prawda na nim nic nie widzę ale skoro mówił że były to faktycznie coś tam było. Z racji że to elektronik a nie mechanik to poza diagnostyka, wyczyszczeniem styków i samego zaworu VCV nie robił nic więcej. Pozostaje mi albo szukać kogoś kto mi ogarnie ta pompę, albo od razu sprzedać tego grata albo....zajechać go dopóki jeździ i oddać na złom. Wszystko zależy od kosztów bo gorszego (tj. bardziej awaryjnego bo jak działa to jeździ się fajnie) auta niż ten grat nigdy w życiu nie miałem. To pierwsze auto do którego zamiast wsiadać z przyjemnością, wsiadam że strachem modląc się by najpierw odpalił a potem dojechał. W załączniku zdjęcie od pana elektryka. Jeśli coś tak widać to dajcie znać bo ja to albo jednak ślepy jestem albo po prostu taka jakość tego zdjęcia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20220826_085521.jpg (62.9 KB, 40 wyświetleń)
pauldlu jest offline   Odpowiedź z Cytatem