View Single Post
Stary 23-05-2010, 12:42   #5
mk2 1.8 16v 100pb
ford::average
 
Avatar mk2 1.8 16v 100pb
 
Zarejestrowany: 03-03-2010
Skąd: WARSZAWA
Model: MONDEO MK4
Silnik: 1,8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2008
Postów: 148
Domyślnie Odp: "maly remoncik"-co wymienić-proszę o podpowiedzi?

Cytat:
Napisał lukaszek2603 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co do maglownicy to tak zapytałem. Mały luz jest na kierownicy ale jak na 12 letnie auto nie ma sie co dziwić. W Łodzi jest dobra firma oferująca kompletny jej remont za 500zł z gwarancją. wiem, że przez tyle lat nic z nia nie była robione. Kwota nie jest duża, więc może warto by ktoś tam zajrzał.Co do uszczelki pod głowicą to była wymieniana przy ok 130tyś km. pozniej auto miało założony gaz i zrobiło na nim ok 60-70tys km. ja go wywaliłem i od tamtej pory tylko pb ( nie jestem zwolennikiem lpg).Z płynem chłodniczym w zbiorniczku jest ok, wiec uszczelka pewnie jeszcze troche pochodzi, ale może warto by ją wymienić choćby ze wzgledu na upływ km od ostatniej wymiany i tym ze silnik miał lpg.Wiem, że pytam być może o rzeczy które u mnie jeszcze trochę pochodzą ale chodzi mi głównie byście podpowiedzieli co najistotniejsze do ew wymiany.
Jak ci bierze już olej to zrób uszczelniacze zaworowe i masz w tym momencie nowo uszczelkę,pod warunkiem że masz dobre ciśnienie.
Co do maglownicy znam parę osób co po regeneracja po roku,maglownica nie wytrzymała i nadawała się do wymiany

Ostatnio edytowane przez mk2 1.8 16v 100pb ; 23-05-2010 o 12:45
mk2 1.8 16v 100pb jest offline   Odpowiedź z Cytatem