View Single Post
Stary 02-03-2009, 16:53   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Ustawienie konta wtrysku i pompy wtryskowej LUCAS

MSWola, gratuluję najstarszego Tranzolka na forum, tym bardziej jestem podrajcowany, że ja też jestem najstarszy na forum.
Mój pierwszy Transit był z 1986 r, z Lucasem, ale sprzedałem go w 1995, czyli 13 lat temu i już nieco szczegóły starszemu panu się zatarły.
Tym niemniej:
- śruba (na dźwigni) ozn. 1 służy do regulacji wolnych obrotów,
- śruba ozn. 2 służy do regulacji tzw. "anti-stall", czyli utrzymywania silnika na tych samych obrotach przy zmiennym obciążeniu (zmiana stopnia samoregulacji),
- zespół ozn. 3 - niestety nie wiem, ale to raczej nie jest do regulacji ustawień pompy, tylko do rozbiórki (ale dopuszczam myśl, że można tym zmieniać wartość wtrysku),
- powinieneś mieć jeszcze śrubę reg. maksymalnych obrotów, o którą opiera się przy maks. wychyleniu dźwignia z krzywką.
Linka połączona jest z termostatem i przy zimnym silniku układ dźwigni zwiększa wolne obroty i przyspiesza zapłon, ułatwiając rozruch.
Niebieski dymek , mocno śmierdzący świadczy o zbyt wczesnym zapłonie i (lub) zbyt małej dawce paliwa. W związku z tym, ja bym zapłon opóźnił, a nie przyspieszył. Pzdr.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 02-03-2009 o 17:02
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem