View Single Post
Stary 07-02-2004, 17:46   #6
krzych
ford::expert
 
Avatar krzych
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-Max
Silnik: 1.8 125KM TDCi Titanium
Rocznik: 2006
Postów: 3,315
Domyślnie

(Post wysłany przez Gabi)

Pojęcie czwartej generacji to poprostu pełen wtrysk. mam taką instalke w swoim escorciku. O ile się dobrze orientuje moja instalka wykorzystuje dieslowską zasadę listwy rail. Są całkiem osobne wstryski gazu poprowadzone prosto do kolektora dolotowego. Mieszanka gazu jest w postaci płynnej dostarczana do cylindrów, co niby nie pozwala tworzyć się gazów powrotnych (strzały). Kolektor został ten sam (plastik) bez żadnych gwizdków. zapal zawsze na benzynie po temperatyrze silnika powyżej 30 stopni przełącza sie automatycznie na gaz, więc korzysta na początku z wtrysków benzynowych. mam instalke włoskiej firmy BRC, założyłem ją w grudniu 2003 roku, narazie zrobiłem ok. 15 tyś, już wymieniłem filtr. Wszystko jest ok. Nie ma żadnych spadków mocy, ani zwiększonego poboru gazu w stosunku do benzyny.
mam automata średnio spala ok. 9 litrow benzyny i tak jest z gazem, zauważyłem że na gazie jest bardziej reaguje na pedał gazu. Instalka wyniosła mnie 4200 zł. i jak na razie jestem bardzo zadowolony.
__________________
Pozdrawiam
Krzych



[Regulamin Forum] [FAQ] [Zasady ogłoszeń] [Dział Komunikaty]
krzych jest offline   Odpowiedź z Cytatem