View Single Post
Stary 28-02-2012, 22:11   #1
kilkujadek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-02-2012
Model: focus MKI
Silnik: 1.6
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie wentylator chłodnicy i klimy nie włącza się przy wysokich temperaturach

Witam

Przeczytałem na forum wiele wątków dotyczących problemów z wentylatorami i na ich podstawie robiłem diagnozę. Rozwiązania nie znalazłem a problemy innych nie do końca pokrywały się z moim. Opiszę problem.

Focus 1.6 2001r.

1. Jak odpaliłem samochód, który miał temp. 90 stopni i włączyłem nawiew na szybę, który uruchamia A/C (ręczne włączanie klimy też było) to nie włączają się obydwa wiatraki. Po godzinie postoju efekt ten sam.
Po wykonaniu ww. czynności podłączyłem wiatraki na krótko w miejscu przekaźników, obydwa wiatraki zostały uruchomione działały obydwa biegi.
Węże od chłodnicy prawidłowe, ilość płynu trochę za max.

2. Silnik nagrzany do wysokiej temp, interfejs pokazuje 120C na głowicy, wskazówka leci na czerwone pole. Wiatrak chłodnicy nie włącza się, uruchamiam klimę załączają się oba wiatraki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy może mi ktoś podpowiedzieć co sprawdzić zanim oddam do warsztatu, bo wiatraki na krótko działają więc raczej nie ma problemu rezystora (nie jestem tego pewien), czujnik CHT pokazuje prawidłową temp głowicy więc raczej dobry a mimo wszystko nie załącza się najważniejszy wiatrak. Przekaźników nie sprawdzałem ale w padnięcie obu nie chcę mi się wierzyć.

Ostatnio edytowane przez kilkujadek ; 28-02-2012 o 22:15
kilkujadek jest offline   Odpowiedź z Cytatem