View Single Post
Stary 21-05-2016, 08:19   #15
Piotr194
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-09-2015
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 16v Benzyna/Gaz
Rocznik: 2003
Postów: 320
Domyślnie Odp: Słabe przyspieszenie w 2,5 V6 bardziej tragiczne

W moim przypadku lpg STAG 4 wtryski gazu sterowane są wtryskami benzyny tak więc auto na pb jezdzi tragicznie , a na gazie troszeczkę mniej tragicznie. Aha no i mam identyczny błąd jak Ty , uboga mieszanka.

Zmierz ciśnienie na listwie , powinien byc pod maską przy listwie specjalny trojnik z zaworkiem jak wentyl od roweru. Jeżeli ciśnienie będzie ok sprawdź wtryski. W 2.0 są integralna częścią listwy która zaś przykrecona jest na dwie sruby. Trzeba użyć troche sily , ale z wyczuciem.nalezy też uwazac na oringi wtryskow mi udalo się wyciągnąć i włożyć wtryskiwacze na swoje miejsca bez większych szkód także Tobie pewnie tez się uda. Niech ktoś przekręci rozrusznikiem , a Ty obserwuj wtryski. Muszą rozpylac mgielke.

A o tym , że wtryski lpg sterowane sa czasami otwarcia wtryskow benzyny naprowadzila mnie praca silnika po dodaniu srodka do czysczenia wtryskow STP. Po wlaniu tego srodka praca silnika na benzynie najakis czas się poprawila. O dziwo gaz działał również znacznie lepiej. Spowodowane jest to tym , że ta generacja LPGnie posiada swojego komputera do sterowania wtryskami , a bierze dane czasu wtryskow z benzyny. Komputer ma nie zauwazyc , ze auto jedzie na lpg.

Ostatnio edytowane przez Piotr194 ; 21-05-2016 o 08:37
Piotr194 jest offline   Odpowiedź z Cytatem