View Single Post
Stary 07-06-2009, 18:01   #18
ernestpierwszy
ford::advanced
 
Avatar ernestpierwszy
 
Zarejestrowany: 27-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo IV - automat
Silnik: 2.0 TDCi-140KM Vmax-208 km/h
Rocznik: 2009
Postów: 416
Domyślnie Odp: Gaz w 2.0 benzyna

Miałem instalację gazową w starym aucie i nie mogę złego słowa o niej powiedzieć. Auto zostało dobrze zrobione a ja zostałem przeszkolony co i jak kręcić jakby coś źle działało. Autem zrobiłem coś lekko ponad 100kkm. tyle, że był to 14 letni samochód o bogatej przeszłościGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Wady:
1. zmniejszenie pojemności i funkcjonalności bagażnika. Co by nie robił, to butla LPG albo zmniejszy pojemność, albo zniknie koło zapasowe, albo coś innego.
2. dziurawienie samochodu na kable, rurki, "wlew" gazu - wiadomo, że u nas się soli, więc każde wiercenie to jakaś demolka auta.
3. grzebanie w elektronice samochodu. Komputer, sonda lambda, emulatory itp. coś gdzieś trzeba oszukać.
4. problemy z wtryskiwaczami, komputerem, który może szaleć, bo nie jeździ na benzynie (pojawiają się problemy z jazdą na benzynie).
5. raczej spadek wartości auta (chyba że to jeep 4.7 litra wtedy LPG jest zaletą), bo sugeruje że właściciel oszczędza na samochodzie. Może leje też słaby olej, naprawia na najtańszych częściach (w końcu nie ma kasy na benzynę)itp.
6. słaba dynamika auta (chyba, że jakieś drogie wynalazki jak sekwencja, ciekły itp).
7. strzały, wybuchy, zapach, przegrzewanie się układu wydechowego i częstsze wymiany tłumików.

Zalet w nowiutkim aucie nie widzę, szczególnie w mondeoIV 2.0 za kupę kasy. Zazwyczaj takie auto kupują firmy, które urywają VAT i dochodowyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc raczej jakoś nie oszczędzają.
Moi znajomi mają np. jeepy i jeżdżą na benzynie, bo i tak idzie to w podatki, których płacą mniej a prestiż jazdy nowym jeepem 4.7 jest ogromny. Instalacja LPG pewnie wzbudziłaby podejrzenia, że firma ma jakieś problemy...

Przepraszam za offtopic, ale czasami wystarczy rzucić palenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i te 200 zł zostanie co miesiąc w kieszeniGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Regulamin pkt. 23 i 24

bez samochodu
ernestpierwszy jest offline   Odpowiedź z Cytatem