View Single Post
Stary 19-04-2009, 12:49   #1
tddi2001kombi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-09-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo '01, Focus '06, Focus '07
Silnik: 2,0 TDDI oraz 2x 1,6 TDCI
Rocznik: 2001, 2006, 2007
Postów: 11
Domyślnie chwalony warsztat pana Tomka; naciąganie na kasę

Witam,

Poczytałem same pozytywne opinie na forum i pojechałem do warsztatu pana Tomka na Nowodworskiej obok kościoła. Nie kwestionuję jego fachowości, nie znam się i ufam że wszystko zrobił solidnie.
Zleciłem kilka drobnych napraw, filtry, oleje, i drobne mechaniczne sprawy. Przypadkiem okazało się, że za wężyk hamulcowy za który ja zapłaciłem 33zł(zamiennik) a który w serwisie kosztuje 55 złotych pan Tomek policzył 64 złote. Jako że miałem całą listę spraw i za wszystko zapłaciłem prawie 1200 złotych nawet nie chcę się denerwować ile przepłaciłem na pozostałych częściach i płynach. Trudno.

Jednak czara goryczy przelała się, kiedy wróciłem z wymianą uszczelek przy hamulcu ręcznym; zestaw w sklepie 30 zł, u pana Tomka 39, ale OK. Umówiliśmy się ze za całość zapłacę 80zł, po skończonej pracy pan Tomek zażądał 130(!) złotych a info że przecież się umówiliśmy na 80 zignorował. Miałem przy sobie stówkę, tyle zapłaciłem, ale już więcej tam nie wrócę.

Wiem że to trudno żądać paragonów i faktur jak się nie dostaje żadnego rozliczenia i wszystko jest 'na gębę', ale przestrzegam wszystkich przed tym warsztatem; przy tych cenach raczej wybierzcie ASO lub firmowe warsztaty, niższe ceny części zrekompensują wam cenę usługi.

Ja na pewno nigdy tam nie wrócę, bo nie lubię być tak ordynarnie robiony w balona, nawet na drobne kwoty.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez tddi2001kombi ; 19-04-2009 o 13:01
tddi2001kombi jest offline   Odpowiedź z Cytatem