View Single Post
Stary 22-10-2011, 18:34   #7
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Szarpanie i brak mocy na zimnym silniku na benzynie

Cytat:
Napisał stmartin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale czy to wina świec, o wymianie przeczytałem w innym wątku, więc dlatego pytam jeżeli to świece to "czy wymiana wystarczy".
Ale nie wiem czy to świece czy coś innego dlatego pytam, czy ktoś miał podobne objawy i jak sobie z nimi poradził. jak sprawdzić co jest do wymiany, jakieś garażowe sposoby na sprawdzenie.

Nikomu nie uśmiecha się wymiana wszystkiego.
jak ich nie wyjmiesz i nie sprawdzisz to nie bedziesz wiedzial, a tym bardziej inni uzytkownicy na odleglosc. wypadanie zaplonu moze wystapic z roznych przyczyn - przewaznie jest to uklad zaplonowy tj. cewka, kable WN, swiece. wymieniajac swiece powinno wymieniac sie rowniez kable WN. cewka jest bolaczka MK3 i moze nie domagac. u mojego ojca rowniez byl blad wypadania zaplonu i nie byl przyczyna uklad zaplonowy (wymienione wszystkie elementy, a uklad paliwowy sprawdzony), pomoglo czyszczenie map sensora w kolektorze ssacym, ktory dawal bledne odczyty. od jego wyczyszczenia blad nie powrocil i skoczyly sie problemy z odpalaniem porannym - szarpanie, duszenie, brak mocy, a jak sie pocislo mocniej pedal gazu to strzelal.

Cytat:
Napisał MichalRadom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam prawie identyczne objawy, napewno nie świece - wymieniłem, wymieniłem też katalizator (był niesprawny) jest znaczna poprawa, ale problem nadal istnieje, w przyszłym tygodniu wymienię kable WN...choć nie bardzo wierzę w ich winę tu. Szczerze mówiąc ta dolegliwość działa mi na nerwy. Może ktoś z tym już walczył i podzili się wiedzą-diagnozą?
ty u siebie zrob reset komputera, odpal auto i wylacz przyciskiem lpg zeby sie nie przelaczyl. niech skonczy sie samoadaptacja sterwonika, a nastepnie pojezdzij autem na benzynie i pozostaw go na benzynie do dnia nastepnego. jesli kolejnego dnia na calkowicie ostygnietym silniku problem ustanie to nie wlaczaj lpg tylko jedz do gazownika na regulacje, bo masz rozjechane mapy paliwowe

Ostatnio edytowane przez bolek-tarnow ; 22-10-2011 o 18:36
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem