View Single Post
Stary 09-06-2011, 22:26   #3
Biqunia
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zaniżona akcyza za sprowadzony samochod.

Cytat:
Napisał marcineczek222 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pomyslalem ze moze napisze do nich pismo ze auto bylo uszkodzone, dlatego cena taka niska.. Jak myslicie ? to dobry pomysl? Czy moze jest jakis inny sposob zeby nie doplacac do tej akcyzy???
Jeżeli zadeklarujesz, że auto było uszkodzone będziesz musiał mieć na to dowody w postaci zdjęć lub opinii rzeczoznawcy motoryzacyjnego. UC będzie miał także prawo do inspekcji / oględzin auta. Wtedy albo poproszą Ciebie o dostarczenie auta pod Urząd lub ewentualnie sami pofatygują się na miejsce postoju auta. Takie praktyki stosuje u mnie w Szczecinie UC.

W związku, iż zajmuję się zawodowo importem aut, wielokrotnie doświadczyłem weryfikacji wartości podstawy akcyzy. Wynika to głównie z faktu, iż kupuję auta częściej i w większych ilościach niż przeciętny obywatel, a co za tym idzie w niższych cenach. Ceny zakupu mają się nijak do tabel Info-ekspert'a lub Euro-tax'u, z których korzystają UC. Wypracowałem jednak z urzędnikami standard wyjaśnienia z odpowiednimi dokumentami pozwalający mi uniknąć weryfikacji. W moim przypadku mogę jednak udowodnić, za ile rzeczywiście nabyłem auto od dostawcy (potwierdzenia przelewów, kontrakty itp.).
  Odpowiedź z Cytatem