View Single Post
Stary 16-05-2010, 21:28   #10
matta
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-05-2010
Skąd: czestochowa
Model: mondeo mkIII
Silnik: 2.0 tdci 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: Wtryski,brak mocy,opóźniona turbina itd

czesc, mam podobny problem ze swoja padaka mk3 tdci130 km 2002 , pomijam 20 sec kopcenie przy odpaleniu na zimno, problem mam z turbinka, mianowicie: na luzie wkrecam go na obroty, i jakaby cos go mulilo, podmeczam go 3500 obr i puszczam gaz, czekam chwielke jak obadna, powiedzmu do 2000 obr i znowu daje mu do konca w gaz, w tym momencie jakby turbo odzyskiwalo moc i wkreca go tak jak powinno na obroty. w praktyce - nie moge wlaczac sie do ruchu na szybko bo rozpedza sie jak maluch. jak wbijam 2 to objaw mija i wgniata mnie w fotelik. turbo jest po regenreacji tak jak i wtryski (tak a propo sprzeglo tez a mam go 1 rok) bo mi jak kiedys wysadzilo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . egr i dolotowy sa wyczyszczone a egr zablokowany. komputer nie pokazal bledow, poz info ze raz na 1 biegu turbo wlacza sie przy 3000 obr a raz wcale, (wlacza sie - mam na mysli daje odpowiednie cisnienie). sprawdzilem te rurke od turbo, odchadzaca od tego "bebenka", wiem ze jest tam podcisnienie jak sciagniesz, czulem pod palcem. u mnie sie nie rozdziela ten wezyk na dwie czesci, o ktory mowa ponizej, jest tylko 1 i leci w dol pod silnik i jakby sie slepo konczyl na jakims gniezdzie. niestety nie moge znalesc usterki.... prosze o wskazowki co jeszcze moge sprawdzic, aha te rury od intercoolera sa cale i bez zadnych dziur czy pekniec.

Ostatnio edytowane przez matta ; 17-05-2010 o 11:37
matta jest offline   Odpowiedź z Cytatem