Temat: [Focus 1998-2004] Słabo działająca klimatyzacja
View Single Post
Stary 29-06-2016, 10:24   #101
atomics
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Piekary Śląskie
Model: Ford Focus mk2 fl
Silnik: 1.6 tdci 134 KM
Rocznik: 2008
Postów: 209
Domyślnie Odp: Słabo działająca klimatyzacja

Ja podłącze się pod temat z niedziałającą klimatyzacją. Kiedy wywaliło mi błąd D073 (od czujnika temperatury bo wymieniałem) w tym samym momencie padła klima ale raczej to tylko przypadek. Klimatyzacja po włączeniu nie odpala, w środku na przycisku światełko jest dalej zero reakcji, wbiłem się pod samochód odpiąłem kostkę przy sprężarce i dochodził prąd, psiknąłem preparatem do czyszczenia styków i złączyłem kostki na uruchomionej klimie, odpaliła zadowolony dokończyłem sobie inne rzeczy, raz jeszcze rozpiąłem i przeczyściłem preparatem żeby dobrze się rozpuściło, oczywiście wchodzę do auta i klima już nie działa, na kostce nie ma napięcia, więc może przy psikaniu preparatem czyszczącym zwarcie nastąpiło? wyciągnąłem tylko przekaźnik w skrzynce przy silniku podmieniłem ze światłami bo jest identyczny ale klimy brak mógł pójść jakiś inny bezpiecznik lub może zanik prądu badać inaczej?

posprawdzałem jeszcze dokładniej i już wiem że przekaźnik nie robi "pyk" a jest dobry (podmieniałem na ten ze świateł i tam działa) tak jakby nie dostawał sygnału po włączeniu przycisku klimy w kabinie - sam przycisk się świeci więc problem leży gdzieś tam. Sama klima działa po złączeniu na sztywno przy przekaźniku normalnie startuje i chłodzi, czynnik dobiłem mam full

Ostatnio edytowane przez atomics ; 29-06-2016 o 21:02
atomics jest offline   Odpowiedź z Cytatem