View Single Post
Stary 20-04-2022, 17:37   #1
Bartozy
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-04-2022
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie Hałas u dołu silnika (pod miską olejową).

Witam wszystkich serdecznie.

W moim nowo nabytym Fordzie pojawił się lub dopiero usłyszalem nieporządany dźwięk - wcześnij mogłem nie słyszeć tego dźwieku bo poduchy sinika były kompletnie zniszczone.

Po wymianie rozrządu (pasek, napinacz, rolka, pompa wody - cały zestaw), napinacza od paska od alternatora, samego paska i poduch silnika pojawił się (lub dopiero wyszedl na jaw) metaliczny hałas spod miski olejowej. Zdjąłem miskę aby sprawdzić czy nie ma tam nic oczywistego, ale nic nie znalazłem. Wymieniłem wszystkie filtry, olej silnika i olej skrzyni (powershift). Wszystkie prace wykonałem sam, więc jest możliwość że coś zrobilem nie tak jak trzeba. Silnik chodzi równo. Auto nie było jeszcze opuszczone z kobyłek bo boję się że zatrę silnik lub innej poważnej usterki. Ponizej krótkie video z pracą silnika.

https://drive.google.com/file/d/1Qwl...ew?usp=sharing


Bardzo długo szukałem kogoś w podobną usterką, niestey nic nie mogę znaleźć.

Bardzo proszę o sugestie, co można sprawdzić lub co może być przyczyną. Pozdrawiam, Bartozy.

Edycja: Sprawdziłem poziom oleju oraz próbowałem też odpalić silnik bez paska alternatora, aby wykluczyć kompresor klimatyzacji, alternator itd.

Ostatnio edytowane przez Bartozy ; 20-04-2022 o 17:40 Powód: dodanie szczegółów.
Bartozy jest offline   Odpowiedź z Cytatem