View Single Post
Stary 11-03-2008, 12:13   #6
kuffs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-10-2007
Model: focus I
Silnik: TDDI 90 KM
Rocznik: 2000
Postów: 247
Domyślnie Re: Komisy Niemieckie - Berlin i okolice - Własne sprowadzenie a

widzisz ja kupiłem auto w Polsce w autohandlu. Foczka sprowadzona z salonu forda w Luxemburgu. Papiery itd. wszystko mam. Do książki serwisowej dołączone faktury z przeglądów i napraw dlatego domniemywam, że raczej przebieg jaki mam jest prawidłowy.

Ja musiałem kupić auto na gwałt. Zepsuło się stare a do pracy potrzebowałem, stąd mój pośpiech. Drugi raz jak będę kupował to zrobię to inaczej. Przede wszystkim jak będę oczywiście mógł to długo się rozglądać, wybrzydzać i sprawdzać. Jakie zdziwienie kolesia od którego kupowałem gdy przyjechałem z mechanikiem który podłączył kompa i miałem w miarę dobry obraz mojego auta.

Na pewno nie pojadę po auto za granicę. nie wiesz co trafisz. Nawet jak weźmiesz mechanika, kolegę, fachowca to i tak wszystkiego nie znajdzie. Nie sprawdzi elektroniki, nie wejdzie pod spód auta. W Niemczech niestety zaczęli walić nas Polaków po dupie. Nawet sami handlarze nie wiedzą co biorą stąd takie przekręty. Zresztą sami się również do nich przyczyniają. Poczytaj sobie dokładnie nasze forum. Większość z nas nie wie do końca czym jeździ. Na dobrą sprawę kupując tylko nowe salonowe auto wiesz na czym stoisz.

Moja propozycja i zamiar na mój przyszły zakup auta. Poszukaj w Polsce. Od prywatnej osoby, pierwszy właściciel, wszystkie papiery. Podjedziesz do dobrego mechanika, wszystko ci sprawdzą, podepną kompa, sprawdzą powłokę lakieru. Sprawdzą zawieszenie. Poszukaj przez jakiś czas, nie napalaj się. Dokładnie wszystko przemyśl. Wiem, że w ten sposób cena będzie większa, że ściągając zaoszczędzisz ładnego grosza, ale zastanów się czy warto. A może lepiej uzbierać troszkę więcej. Myślisz że szukając auta od prywatnego Niemca trafisz w 100 %? Oni też kantują i to bardzo.
Tak właśnie zamierzam zrobić. Decyzja należy do Ciebie. Pozdrawiam.
kuffs jest offline   Odpowiedź z Cytatem