View Single Post
Stary 11-03-2011, 00:15   #1
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Thumbs down Jak wymienić żarówkę lampki oświetlenia progu w lusterku zewn PO LIFCIE?

Zachciało mi się zmienić żarówkę w lampce oświetlenia progu w lusterku zewnętrznym i klops... podwójny...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Jakiś potłuczony konstruktor zmienił mocowanie lampki, przez co nie da się jej wyjąć tak jak opisano w instrukcji (nawet tej, którą ściągnąłem godzinę temu)
2. w końcu dostałem się do gniazda żarówki, ale po zmianie na diodę LED nie świeci! Próbowałem na 3 różnych, tylko jedna błysnęła i end...

Zostałem więc z żarówkami i... pękniętym mocowaniem lampki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Tjaaaa.... konstruktor-mądrala wprowadził następujące zmiany (nie ma tego w instrukcji!!!):
a) gniazdo żarówki jest od zewnętrznej* strony samochodu (przynajmniej w lewym lusterku) i nie pomoże odchylenie szyby lusterka na maxa* - bo nie ma tam zaczepu
lampeczka_dostep.jpg
b) a gdzie jest? od wewnątrz! i nie solidny metalowy* tylko plastikowy
c) szybka lusterka na maxa na zewnątrz, okno kierowcy w dół i mam dostęp do zaczepu!, podważam długim śrubokrętem, odskakuje. Próbuję już bez narzędzi paluchami dokończyć dzieło, czyli wyciągnąć lampkę w dół... ale coś mocno siedzi... nagle trzask (sic!) i mam upragnioną lampkę w ręku... razem z kawałkiem obudowy lusterka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pięknie przykręconym śrubką* (@#$%^&!!!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) do lampki!
lampeczka_srubeczka!!!.jpg
Gwiazdki w powyższym tekście oznaczają niezgodności z aktualną instrukcją użytkownika. A mogło być tak prosto...: link

Lampka i bez śrubki siedzi mocno. Pytanie do właścicieli poliftowych - czy wymieniali niedestrukcyjnie żarówki w tych lampkach i jak to do jasnej ciasnej zrobili? Bo mnie się widzi, że tylko poprzez zdjęcie szyby lusterka

Aha, dla osłody - śrubkę zasłania gniazdo żarówki (gumowate), nie da się jej odkręcić bez wyjęcia gniazda, a gniazda nie da się wyjąć (no, może długą pęsetą by dało radę) bez wyjęcia lampki. Koło się zamyka...

Dodam dla ciekawskich: udało się zmienić na LEDy postojówki w przeciwmgielnych, oświetlenie nóg, oświetlenie tablicy rej z tyłu oraz w bagażniku i na klapie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]

Ostatnio edytowane przez Slartibartfast ; 11-03-2011 o 00:24 Powód: zdjęcia pokazują problem, brud jest efektem całkowicie ubocznym i niezamierzonym!
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem