View Single Post
Stary 03-01-2022, 21:10   #14
pzpzpzpzpz
ford::amateur
 
Imię: pzpzpzpzpz
Zarejestrowany: 30-12-2021
Skąd: Warszawa
Model: mondeo
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Odp: Wysoka temperatura silnika, przegrzewanie się silnika(?) 2.0 benzyna, 203km ecob

No więc tak... Nie miałem oleju 5w30 castrol magnetic, więc dolałem 500 ml 5w30 LL castrol edge i pojechałem do warsztatu. Opisałem objawy i zostawiłem auto na diagnostykę (300 zł). Po 2 godzinach dzwoni babka z obsługi z informacją, że w aucie nie zdiagnozowano żadnych wycieków i szukają dalej, ale żebym przygotował się na grubszą naprawę, bo pewnie coś z silnikiem. Pomyślałem, że jak nie ma wycieków to albo uszczelka albo peknieta głowica. Po kolejnych dwóch godzinach dzwoni diagnosta. Oleju w plynie chlodniczym brak. Plynu chlodniczego w oleju brak. Majonezu pod korkami brak. Test uszczelki pod glowica nie wykazal nieszczelności, brak spalin w plynie chlodzącym. Po podlaczeniu komputera bledów brak. Cisnienie ok. Termostat ok. Klimatyzacja działa prawidłowo. Co znaleziono? Wyłamany element żaluzji chłodnicy, ktory zablokował żaluzje. Nowy 800 zł, ale serwis zaproponował demontaż, podobno bez wplywu na funkcjonowanie silnika. Zlecono płukanie silnika i układu chlodzenia, wymiane filtrów/olejow i obserwacje poziomu oleju w silniku. Jak bedzie brał wiecej niz litr na 5 tys km to zglosic sie na wymiane pierscieni.

Ostatnio edytowane przez pzpzpzpzpz ; 03-01-2022 o 21:13
pzpzpzpzpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem