View Single Post
Stary 17-04-2016, 15:11   #1
ironhide90
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-04-2016
Model: Focus MK 1 Kombi
Silnik: 1.6 Benz
Rocznik: 1999
Postów: 4
Domyślnie Trzęsie na zimnym plus szalejące obroty.

Witam.

W związku z tym że nie dałem się namówić ludziom z mojego otoczenia na zakup wyścigowego gulfa tdi bądź też eksluzywnego passeratti, zostałem szczęśliwym właścicielem Forda Focusa MK I 1.6 benzyna 74 Kw. Jak to z samochodem używanym nie da się ukryć że z salonu nie jest i każdy ma jakieś usterki. Większość drobnostek udało się już usunąć, pozostały w sumie dwie atrakcje z którymi nie udało mi się uporać tak jak mechanikom w mojej okolicy co skłoniło mnie do założenia profilu na forum i prośby o pomoc.

Atrakcja NR1

Po przekręceniu kluczyka silnik odpala i rozpoczyna się dzikie rodeo drży chyba wszystko lusterko, kierownica, deska, fotele, nawet po opuszczeniu auta gdy dotkniemy nadwozia poczujemy wibracje jak w poczciwej nokii 3410. Sytuacja ma miejsce do chwili ruszenia wtedy wszystko sie uspokaja gdy przekraczam magiczne ok 1,5 tysiąca obrotów wszystko jest pięknie, muzyka gra felgi się kręcą istna podróż napoleona. Wszystko się zmienia gdy staję na światłach, wcisnę sprzęgło lub wrzucę na luz. Co prawda najgorzej jest na zimnym silniku ale gdy już się zagrzeje na luzie na postoju, toczeniu się czuć wibracje, i w sumie widać na lusterku lewym, efekt znany posiadaczom subwooferów w bagażnikach. Zmieniłem przewody, ,świece podłączenie pod komputer nic nie wykazało. Zaciągając ręczny i szarpiąc przód tył poduszki nie dały o sobie znać.

Atrakcja NR 2

Obroty. Pomijając atrakcje nr 1 przy zmianie biegu obroty na chwile podskakują ok 150 - 300 potem opadają tak jest na każdym biegu. Stojąc na światłach miałem 3 sytuacje że obroty skakały w przedziale 800-900 obrotów - mina gościa z bmw 7 stojącego na pasie obok bezcenna. Czasem bywa tak że podczas jazdy po mieście na zimnym odpali od strzała a za którymś razem trzeba ok 3-4 sek pokręcić by odpalił. W przeciągu kilku miesięcy jazdy 1 raz mi zgasł na postoju na luzie - przyczyna nie znana.

Fakt może trochę chaotycznie to wszystko opisałem ale może któryś z objawów komuś podpowie jakiś trop. Proszę więc o pomoc cóż mogę zrobić by uleczyć swe auto.
Z góry dziękuję za pomoc.

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 18-04-2016 o 07:05
ironhide90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem