View Single Post
Stary 20-01-2005, 22:58   #1
Paulo
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-03-2004
Skąd: mazowieckie
Model: Focus II Kombi
Silnik: 1.8 TDCi 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 136
Domyślnie Kontrolki na desce rozdzielczej

Witam!
Planuję zabrać się za zrobienie dwóch kontrolek na desce rozdzielczej. Pierwsza to świateł mijania, a druga sygnalizacja niedomkniętych drzwi (małe dziecko) i przy okazji klapy i maski.
Oczywiście zacznę od kilku pytań. Z tego co wiem niektóre kontrolki są już wmontowane w desce lecz nie są używane.
1. Czy ktoś się orientuje za co odpowiadają zaznaczone na zdjęciu kontrolki? (według moich obserwacji nie ma na nich żadnych symboli jak również nigdy mi się nie zapalają)
2. W jaki sposób są tam zamocowane te kolorowe płytki z symbolami? (mam zamiar jedną z nich podmienić a chciałbym zrobić to wszystko jak najszybciej i zebrać zawczasu potrzebne materiały).
3. Czy w miejscach oznaczonych numerami 3-7 są jakieś kontrolki?

Co do kontrolki świateł mijania. Najbardziej odpowiadającym mi miejscem byłoby oznaczone na zdjęciu numerem 2. Chciałbym aby sygnalizowane było włączenie zarówno świateł pozycyjnych jak i mijania przez cały czas kiedy tylko te światła są włączone (niezależnie od położenia kluczyka w stacyjce). Czy wystarczy wpiąć się do przewodu zasilającego wychodzącego ze skrzynki bezpieczników i połączyć go z żaróweczką? Który to jest kabelek? Czy potrzebny będzie jakiś dodatkowy przekaźnik? Czy jest konieczne przerwanie ścieżek w zastępowanej kontrolce celem uniknięcia pasożytniczych spadków napięć bądź zwarcia?

Co do kontrolki „niedomknięcia” pytania podobne jak wyżej. Dodatkowo zamierzam pod maską dołożyć wyłącznik (podobny jak w drzwiach). Jakoś się może przecisnę z jednym kabelkiem do wewnątrz auta J

Ma ktoś jakieś pomysły? A może już ktoś to praktykował z powodzeniem?
__________________
Pozdrawiam
Paweł
Focus II Kombi 1.8 TDCi
Paulo jest offline   Odpowiedź z Cytatem