View Single Post
Stary 02-03-2009, 19:11   #4
mswola
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-02-2009
Model: transit
Silnik: 2.5 DI
Rocznik: 1983
Postów: 9
Domyślnie Odp: Ustawienie konta wtrysku i pompy wtryskowej LUCAS

Ten weteran ma już swoje imię "prosiak" i jak wiadomo jest to model karoserii produkowany chyba tylko do roku 1984 silnik na pewno jest ten sam co w modelu z 1998 bo takim jeździłem niedawno.
Mam go od ponad 15-stu lat, mogłem go już sprzedać (na żyletki) ale jakoś tak się przyzwyczaiłem i trochę mi go żal.
Auto jest światowe, byłem nim nawet pod Paryżem, jeszcze 2 lata temu po pędziłem nim dwa razy do Holandii. Nie wiem co to jest skrzynia biegów czy most, wszystko pracuje cicho i poprawnie. Dlatego też chcę go jeszcze reanimować bo to poranne palenie trochę mnie męczy (baterię i rozrusznik też).

wojtekjanus z Twojego opisu rozumie że śrubą na dźwigni 1 powinno się ustawić wolne obroty na rozgrzanym silniku, czy przed tą regulacją należy całkowicie popuścić dźwignię od linki pedału gazu, czy tek ? następnie dźwignię od pedału gazu podkręcać do momentu zwiększania się obrotów silnika ?

Rozkręcałem tą regulację 3 i wewnątrz jest maleńki tłoczek ze sprężyną, jej napięcie reguluje się właśnie śrubką na imbus, po poluzowaniu kontry kluczem 13.

Co dzieje się z zapłonem jeśli wałkiem pompy przekręcam w kierunku jej obrotów ?.
Gdzie może być regulacja dawki ?

Podkręcam obroty od minimalnych, silnik trochę się buja ale jest to jeszcze znośne, w miarę zwiększania obrotów bardzo się kołysze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. podkręcając dalej praca jego się wyrównuje ale wolne obroty są za wysokie. wracam z obrotów kiedy silnik się lekko bujał, wciskając i puszczając trochę gazu silnik wraca do ustawionych wolnych obrotów, ale wciskając ostro pedał i puszczając go silnik potrafi zgasnąć. Czemu tak się dzieje ?

Ostatnio edytowane przez mswola ; 02-03-2009 o 19:16
mswola jest offline   Odpowiedź z Cytatem