View Single Post
Stary 05-06-2018, 21:13   #8
fmaniac
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-01-2017
Model: S-Max II
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 10
Domyślnie Odp: Czy da się odczytać/zmierzyć/monitorować temperaturę oleju w TF-81SC?

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jednak będzie montaż dodatkowej chłodnicy.

Zainstalowałem na Andka Forscan Lite i da się podejrzeć temperaturę oleju w skrzyni z TCMa. Bo długim autostradowym przejeździe z prędkością w okolicach 200kph temperatura w skrzyni była ~120C (na zewnątrz 14C). To chyba odrobinę za dużo.
@latar : Jak wygląda sprawa grzania się skrzyni po założeniu dodatkowej chłodnicy?
Właśnie rozważam podobny zabieg. Mam s-maxa FL 2.2 200KM w automacie. W ostatni weekend, podczas dłuższej jazdy po autostradzie z prędkością 160kph, wyskoczył mi komunikat na conversie o przegrzanej skrzyni. Szybko sprawdziłem forscanem temperaturę i wskazywało 133C. Po zredukowaniu prędkości do 140kph temperatura oleju w skrzyni spadła do 115C. Dodam jeszcze, że temp. na zewnątrz wynosiła 29C. Olej w skrzyni nowy, wymieniany 3kkm temu. Warto dokładać tę chłodniczkę? Możesz polecić konkretny model, który dołożyłeś u siebie?
fmaniac jest offline   Odpowiedź z Cytatem