Temat: [Focus 2011-2014] Nie działające USB
View Single Post
Stary 26-02-2017, 12:51   #38
Samurajski
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 08-11-2015
Skąd: Dębica
Model: Focus II
Silnik: 2.0 145 km
Rocznik: 2009/2010
Postów: 89
Domyślnie Odp: USB nie wspierane

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@Fiestaczek
powiem tak... rozumiem że "normalnie" nie da się użyć portu USB jako "głośnik" dla radia z telefonu komórkowego, ale na wszelki wypadek powiem, że widziałem różne rozwiązania ostatnio i nawet znalazłem coś takiego:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tylko zaznaczę, że nie mam pojęcia jak to miałoby działać. Tak.. wiadomo że żeby dźwięk poszedł po USB, to jedna strona musiałaby być aktywnym procesorem który zarządzał by przesyłem danych (w tym wypadku przesyłem audio), ale nie spotkałem się, żeby ktokolwiek wykorzystywał w ten sposób port USB, w szczególności kiedy kolega (jeśli już chce najprościej podpiąć telefon pod radio w aucie) powinien użyć przewodu z wtyczkami jack-jack (3,5") albo przesyłać dźwięk po bluetooth, jeśli ma radio z bluetoothem. Ostatecznie dodatkową opcją, jest traktowanie telefonu jako "pamięci przenośnej" i wtedy po podłączeniu telefonu poprzez przewód USB, będzie on traktowany podobnie jak byłby pendrive'em USB (i można odtworzyć pliki mp3).


@Tronleg - pendrive przeskanuj dokładnie programem do sprawdzania dysków. Np. HDTune. Mogła posypać Ci się np. tablica partycji i dlatego radio nie chce odczytać pendrive'a. Sam korzystam z różnych nośników pamięci i nie raz widziałem już różne kwiatki na pamięciach flash.

Jeśli chcesz słuchać muzyki z telefonu, to musisz to przesłać przez bluetooth do radia (jeśli masz radio z bluetooth) lub możesz podłączyć się przez złącze 3,5" jack (aux).

Ciekawym rozwiązaniem które widziałem ostatnio to:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli nie masz radia z bluetoothem, to możesz to wpiąć w gniazdo AUX i dalej przesyłać muzykę z telefonu do radia samochodowego.
Pytanie laickie, czy jeśli podepnę tą białą przejściówkę do wyjścia AUX w aucie i pod wyjście USB wsadzę pendrive-a z muzyką to będzie grało w radiu? AUX-AUX z telefonem śmiga, ale czy w/w akcja będzie działać? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Samurajski jest offline   Odpowiedź z Cytatem