Temat: [Mondeo 2000-2007] Opinia o 2.0 TDCi
View Single Post
Stary 17-04-2009, 00:42   #12
Zibbi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-06-2008
Model: MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: Opinia o mondeo 2.0 TDCi

Cytat:
Napisał kazimierzw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Czytam to forum i jestem w ciężkim szoku. Czy to są tak bardzo awaryjne samochody w stosunku do innych, czy tylko tu ludzie piszą co ich boli. Czy inne marki diesli to są takie dobre. Sam mam mondka, ale już powoli wpadam w paranoję szukając usterek bo przecież w " tym" typie występują. Będę wdzięczny o rzetelne opinie i wypowiedzi. Wydaje mi się, że we wszystkich po jakimś przebiegu coś się psuje. A może się mylę?? Szczególnie cenne będą uwagi ludzi, którzy się na tym trochę znają. Czekam na wypowiedzi.
Witam!
Proszę nie dramatyzować. Każde auto sie psuje - moje również (mk3 kombi; tdci 2,0;130 km; przebieg 213 tys. km), ale generalnie jestem z niego bardzo zadowolona (moj maż, który ostatnio go nawet wiecej niż ja użytkuje, też). Kupiłam mojego mondka dokładnie 2 lata temu (został sprowadzony z niemiec), miał wtedy przejechane 172 tys. km. Najpierw do wymiany poszły tarcze i klocki, następnie gumy na wahaczach i stabilizator łacznika, potem amortyzatory. Jak licznik wskazał 207 tys. padły wtryski... Coż było robić - wymieniłam na nowiutkie oryginalne, (przy okazji wyczyszcono mi cały układ paliwowy z bakiem włącznie) choć nie w ASO, bo zdzieraja okrutnie i naciągaja (przynajmniej w Gdyni) i po tej wymianie auto jeździ jak nowe! Chyba nigdy nie jeżdzilo lepiej. Do tego musze dodać naprawe klimy w zeszłym roku (układ chłodniczy był sprawny, jedynie jakis kabel był przerwany i przepalona wtyczka przy wentylatorach) i oczywiscie standardowe wymiany oleju i filtrow. Może sie wydać duzo, ale kupując 6 letnie auto z niemałym juz przebiegiem liczyłam się z koniecznością napraw (no, może poza wtryskami :-( teraz wiem, ze mają żywotność ok. 200 tys. km) i po tych wszystkich naprawach wiem co mam - co jest wymienione i co nie powinno sie juz psuć - przynajmniej przez jakiś okres. Powiem wiecej, następne auto też bedzie mondek kombi, tyle ze młodszy, może nawet mk4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - no ale to za jakiś czas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Pozdrawiam i życze przyjemnego użytkowania
Zibbi jest offline   Odpowiedź z Cytatem