View Single Post
Stary 27-12-2009, 21:37   #7
blur
ford::advanced
 
Avatar blur
 
Zarejestrowany: 06-10-2006
Skąd: Łęczna/lubelskie
Model: był :(Mondeusz ST 220
Silnik: 3 lytry ;)
Rocznik: 11.2004
Postów: 458
Domyślnie Odp: Doradzcie co zrobić i wybrać.

Odrzuciłbym VW i Audi, bo to dla mnie auta przewartościowane niemiłosiernie. Ponadto za tą cenę nie kupisz takiego w dobrym stanie.
Pozostaje Octavia i Mondeo ..tak na szybko:
Mondeo: jest większe, nowsze (szczególnie w środku to widać), ma lepsze właściwości jezdne i ...szybciej traci na wartości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Octavia: brzydsza, kompakt a nie klasa średnia, gorsze własciwości jezdne (taka huśtawka jak dla mnie), pewnie gorzej wyposażona (no chyba ze wersja L&K), bardziej trzyma cenę.

Silnika Mondas 1.8 lub lepiej 2.0 ..jak dla mnie.
Octavia 1.4, 1.6-miała silniki tylko 8 zaworowe 102 KM, ponadto chyba 1.8 w benzynie 20V (napewno byl w VW i seat). Lub traktorka 1.9 Tdi (90 lub 110 KM) lub 130 KM na pompowtryskach ...ale to pewnie nie za ta cene. Pewnie diesle przebiegi beda miały spore..

Awaryjnośc pomijam, bo miałem i auta z grupy VW i Fordy ... róznic strasznych nie zauważyłem.

Pewnie troche z sympatii a troszke z chłodnej kalkulacji brałbym Mondziaka. Jednakże na forum OCP powiedzą ci pewnie dokładnie coś innego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
__________________
----------------------------
A6 3.0 TDI @ 280 KM 560 nM quattro

Ostatnio edytowane przez blur ; 27-12-2009 o 21:39
blur jest offline   Odpowiedź z Cytatem