Temat: [Focus 1998-2004] Jednomasa zamiast dwumasy - wymiana
View Single Post
Stary 17-06-2009, 08:39   #22
Pyjter24
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 43
Domyślnie Odp: Jednomasa zamiast dwumasy / Wymiana oleju

Cytat:
Napisał slider2002 Zobacz post
a ja gdzies czytalem ze valeo robi zwykle jednomasowe zamienniki dwumasowek. moze warto sie tym zainteresowac. poszperaj po necie, a cos znajdziesz ODPOWIEDŹ:
Owszem Valeo produkuje takie coś, ale niestety nie sprawdza się to zbytnio w użytkowaniu. Po pierwsze odczuwasz większe wibracje przy puszczaniu sprzęgła, a po drugie podczas przyspieszania z niskich obrotów (co w Diesel'u raczej normalne i częste) niemiłosiernie trzęsie autem i to najbardziej na pusto, gdy samochód jest lekki i sprzęgło przenosi całe wibracje silnika na karoserię. Nie jest to przypuszczenie, a niestety miałem z czymś takim do czynienia w AR 147 1,9 JTD kolegi, któremu poradzono ten patent, oraz w Sprinterze 316 CDi z 03'. Obydwa przypadki zostały rozpatrzone pozytywnie po reklamacji i wiem od dystrybutora Valeo, że są to rutynowe procedury przy tym niestety mało udanym "zamienniku" koła dwumasowego. Być może w jakimś innym aucie się to sprawdzi, ale znajomy mający sklep przeważnie każdemu to odradza z racji wielu niezadowolonych klientów.

Widać że różne są skutki przy zamianie koła dwumasowego na jednomase. Cytat pochodzi z forum alfy romeo.
Pyjter24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem