Temat: [Mondeo 2000-2007] Jaki zestaw hamulców?
View Single Post
Stary 01-05-2013, 13:07   #97
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,018
Domyślnie Odp: Jaki zestaw hamulców?

Cytat:
Napisał misda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też tak myślałem dopóki nie musiałem hamować ze 150km/h do 40km/h, mimo iż droga była mokra i padał śnieg nie czułem działania ABS. Na samym początku samochód ledwo co zwalniał, jakbym lekko przyhamowywał a pedał w podłodze bo system wspomagania hamowania się włączył. Czym prędkość była mniejsza tym hamowanie skuteczniejsze. Początkowo myślałem że mi zabraknie miejsca ale potem przy 40km/h już przestałem hamować z maksymalną siłą bo zostało jeszcze z 50m zapasu. Pedał hamulca ani razu nie drgnął. Myślałem że siła tarcia klocka o tarcze jest cały czas taka sama. Jednak okazuje się że nie zawsze. w 4 minucie widać wykres tarcia w zależności od prędkości.
http://www.youtube.com/watch?feature...&v=0GQc94yk31Y
Piszesz, że jechałeś 150km/h przy mokrej nawierzchni i padającym śniegu. Czy to szybko czy wolno? Hmm ja myślę, że za szybko (sam nie należę do kierowców jeżdżących po emerycku). Można się spierać czy tarcze nacinane, nawiercane czy jeszcze inne. Prawda jest jedna: nic nie zwalnia z myślenia na drodze i nie ma co wierzyć w działanie różnych systemów wspomagania.
Następnym razem możesz mieć mniej szczęścia i wjedziesz komuś w tyłek - czego nikomu nie życzę.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem