Temat: [Mondeo 2007-2014] Ja mu w gaz czyli kłopot przy ruszaniu
View Single Post
Stary 17-06-2013, 23:22   #10
Dzanasz
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-04-2013
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ja mu w gaz czyli kłopot przy ruszaniu

Musze się tutaj z żalem ale z Tobą zgodzić. Specyfikę przy ruszaniu potwierdza także mój kolega który tez posiada MK4 i ten sam problem.

Jest to strasznie denerwujące !!!! Mam doświadczenie z wieloma autami i nigdy jeszcze nic mnie w nich tak nie potrafiło zdenerwować jak ruszanie z miejsca Mondeo.

Jeśli ktoś na forum zaprzecza temu problemowi ogarnia mnie pusty śmiech. Albo zwyczajnie nie miał do tej pory do czynienia z innym autem niż polonez caro.

dodając lekko gazu podczas startu i starając się to robić niezwykle płynnie odpuszczam delikatnie sprzęgło po czym auto dodaje dodatkowo gaz tak jakby moc dawkowana przeze mnie była za mała aby ruszyć samochód z miejsca!!.
Efekt - albo będzie kangur jak zechce ruszyć nieco dynamiczniej - i nie mylcie tego z jakimś paleniem gumy od razu albo startem ze stojącym obok ścigaczem tylko zwykłym dynamicznym ruszaniem z miejsca
Efekt - albo bardzo delikatnie i spokojnie ruszam tak jak w stylu poruszania się w korku czy manewrowaniu po ciasnym terenie i wtedy narażę się na to że przywali we mnie szybciej ruszający rowerzysta..

Jeśli ktoś znajdzie na to jakieś rozwiązanie na tą przypadłość tego auta biorę ją w ciemno. Jeśli nie jest to mój pierwszy i ostatni post i sprzedaje to auto.
Dzanasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem