Temat: [Focus 1998-2004] Pływające tylne zawieszenie
View Single Post
Stary 13-05-2010, 13:16   #7
jurek46l
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2009
Skąd: Poznań
Model: SEDAN
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2000r
Postów: 51
Smile Odp: Pływające tylne zawieszenie

Cytat:
Napisał dompot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam mam pytanie do doświadczonych fordowiczów. Jestem użytkownikiem focusa 1.6 sedan. Od jakiegoś czasu odczuwam efekt "pływającego tyłu". Objawia się to tylko przy wyższych prędkościach na nierównościach. Odczuwalne jest bujanie tyłu nadwozia. Sprawdzałem samochód w pzm-ocie ale diagnosta twierdzi ze wszystko jest ok. Zastanawiam się gdzie leży przyczyna. Proszę o pomoc. Dodam tylko że nie badałem sprawności amortyzatorów. Dziękuje za cenne uwagi
Witam .Miałem taka samą sytuacje.Wymieniłem opony z przodu na tył bo wizualnie były dobre , na przód dałem nowe opony.Samochód na koleinach ucieka już nie opisuje jazdy na oblodzonej jezdni poprostu tył uciekał.Nie wiem co jest w zawieszeniu focusów ale zawsze zmieniałem opony przód na tył i samochód jechał .Kupiłem dwie nowe na tył do kompletu i jak ręką odjął.Dlatego to piszę bo sam to miałem.I żadne luzy w zawieszeniu nie były przyczyną.
jurek46l jest offline   Odpowiedź z Cytatem