View Single Post
Stary 19-04-2020, 17:52   #7
saint12
ford::beginner
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 01-08-2012
Model: Ford Focus III ST-Line
Silnik: 2.0 150KM --> 190KM & 449Nm
Rocznik: 2017
Postów: 23
Domyślnie Czujnik temperatury wewnętrznej - INT_TEMP (klimatyzacja)

Witam,

Przeszukałem forum ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Mianowicie po dłuższej jeździe jak np mam ustawione 22 stopnie na klimatroniku, zaczyna się robić bardzo zimno w samochodzie (odczuwałem to zawsze gdy na zewnątrz temperatura wahała się około 0 stopni) - teraz z racji wyższy temperatur odczuwam to mniej ale jednak.

Z racji większej ilości czasu, podpiąłem się komputerem i widzę, że INT_TEMP = 215 stopni. Wg opisu jest to właśnie czujnik temperatury wewnętrznej.

Co oznacza taka dziwna wartość? Czy ktoś mógłbym sprawdzić u siebie jak wygląda ta wartość? Czy ten czujnik (zakładam, że to ten pod kierownica za kratkami o oznaczeniach H82NB (BM5T-8B506-AB) nie powinień pokazywac poprawnej temperatury wewnątrz samochodu? Zdaje sobie sprawę, że ten czujnik ma swoją bezwładność - nie oczekuje idealnie zmierzonej temperatury ale wartość 215 stopni jest bardzo dziwna.

Widziałem również zrzuty z FORScan i ludzie mają tam normalne temperatury między 10-30 stopni np.

Nie jest dla mnie problemem wymiana tego czujnika ale chciałbym wiedzieć czy to dobry trop.

Dziękuje bardzo za pomoc.
saint12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem