Temat: [Mondeo 2007-2014] DPF nieznany błąd
View Single Post
Stary 28-04-2014, 12:59   #1
tomaszek5pl
ford::average
 
Avatar tomaszek5pl
 
Imię: tomasz
Zarejestrowany: 24-03-2013
Skąd: Strzebiń
Model: Ford transit connect 1.6. Ford escape 1.5 EcoBoost BMW 525D F11fiesta mk7
Silnik: 1.6 1.5 2.0 1.2
Rocznik: 2015 2018 2013 2014
Postów: 73
Domyślnie DPF nieznany błąd

witam mam mondeo mk4 euro 5 kiedyś mechanik namówił mnie na czyszczenie dpf chociaż nie było z nim problemów ja głupi dałem się na mówić. I zaczęły się problemy najpierw błąd czujnika temperatury spalin wymieniłem go, ale zapchałem DPF wypaliłem go na postoju, nowy soft kalibracja itp, spokój na 500 km teraz nowe 2 błędy (1) P013029 sonda lambda nieważny sygnał (2) P269F73 nie znany. błąd pojawia się przy dynamicznej jeździe powyżej 120km/h po wyłączeniu zapłonu się kasuje. Mam pytanie czy jest możliwe że padają czujnik temp teraz sonda..CZY KTOŚ MIAŁ PODOBNE PROBLEMY Biuletyn forda znalazłem na niemieckich stronach:9.11.10 nieprawidłowego działania ostrzegawcze silnika Lampka świeci się na zestawie wskaźników; Diagnostyczny kod usterki (DTC) P269F obecne 63/2010 Jeśli klient wyraża zaniepokojenie lampkę awarii silnika podświetlane na zestawie wskaźników, prawdopodobną przyczyną jest przepalony bezpiecznik ze względu na wbudowaną zamrażarką paliwa komponentu wewnętrznego zwarcia spowodowanego przegrzaniem wbudowaną zamrażarką paliwa. Przegrzanie jest wynikiem braku paliwa w przewodzie paliwowym wbudowaną zamrażarką paliwa wyprzedzając pierwszego filtrem cząstek stałych (DPF) regeneracji. Ponadto Diagnostyczny kod usterki (DTC) P269F - Oczyszczania wydechowy Glow Plug obwodu / otwarty - jest przechowywany w Powertrain Control Module (PCM). Aby rozwiązać ten problem, nowy system parownik paliwa powinien być zainstalowany w odniesieniu do instrukcji opisanych w tym biuletynie. Na rynkach, na których jest stosowany FordEtis IDS, połączyć FordEtis IDS i wybrać odpowiednie objawy z opisami dotyczą powyższych. Postępuj zgodnie z instrukcjami FordEtis IDS skorygować ten problem i wysyłać pliki sesji diagnostycznych związanych opinię. Niezastosowanie się do tych zaleceń może wpłynąć na jakąkolwiek związaną złożenia reklamacji. Na rynkach, na których FordEtis IDS nie jest dostępny, naprawić ten problem, postępując zgodnie z dołączoną instrukcją serwisową.

Ostatnio edytowane przez tomaszek5pl ; 30-04-2014 o 18:37
tomaszek5pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem