View Single Post
Stary 01-09-2011, 01:23   #8
Harrison
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-07-2006
Model: Mondeo mk2 sedan
Silnik: Pb 2.0
Rocznik: 2000
Postów: 18
Domyślnie Odp: Brak ładowania,świeci kontrolka ładowania

Obczytałem już chyba wszystkie wątki dotyczące problemów z ładowaniem. Jako główne przyczyny wymieniane są: szczotki, regulator, przewody. Zapewne tak samo jest i u mnie, ale może mi się tylko tak wydaje. Już sam nie wiem...
Może opiszę co się dzieje (mam podobny objaw jak autor wątku), i poproszę o wasze opinie w tej sprawie. Sprawa dotyczy Mondeo mk2 benzyna 2,0l.

Przeważnie jeżdżę w zakresie od 2 do 3 tyś obrotów. Czasami wykręcam mocniej jeśli sytuacja tego wymaga, dynamiczne wyprzedzanie, itp. oczywiście w granicach rozsądku.
Dzisiaj przy takim właśnie wykręceniu silnika na wysokie obroty (4-4,5 tyś) zapaliła mi się kontrolka ładowania. Byłem już prawie pod domem, więc stwierdziłem, że nie będę się zatrzymywał, ten kawałek muszę jakoś dojechać. Ku mojemu zaskoczeniu kontrolka po chwili zgasła.
Później jeszcze tego dnia kilka razy jeździłem tu i ówdzie, gasiłem i zapalałem, i wszystko było normalnie.
Nie dawało mi to jednak spokoju i na sam koniec dzisiejszej jazdy, pod wieczór, jak już objechałem wszystkie miejsca, które potrzebowałem, postanowiłem przygazować silnik i sprawdzić co się stanie. Bingo - kontrolka ładowania znowu się zaświeciła. Niestety już nie chce zgasąć. świeci cały czas.
Napięcie na zaciskach akumulatora wynosi 13,0V na pracującym silniku i 13,2V na wyłączonym. Więcej nic nie sprawdzałem, bo silnik był nagrzany i nie dało się niczego dotknąć.

To jednak będzie coś ze szczotkami lub regulatorem, czy też szukać mam usterki gdzieś indziej?
Harrison jest offline   Odpowiedź z Cytatem