View Single Post
Stary 04-03-2006, 14:56   #1
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie olej w kolektorze ssącym

Witam!
I od razu pytam. Odebrałem dzisiaj furkę od mechaniora - trochę miał roboty bo rozrząd, tuleje wahaczy, gumy stabilizatorów, świece, olej, filtr powietrza, paliwa, na koniec ustawienie geometrii. No i poprosiłem, z okazji, że wstawiam go na cały dzień, żeby mi wyczyścił przepustnicę i krokowca od wolnych obrotów bo falowały. Przeczyszczenie krokowca właściwie nie pomogło - dalej obroty falują na Pb, nie falują na LPG, ale nie o tym chciałem. Otóż przy okazji czyszczenia okazało się, że pojawił się olej w kolektorze ssącym. Faktycznie zaobserwowałem, że silnik ostatnio brał tak 0.5 - 0.75l oleju od wymiany do wymiany (15kkm), ale, że gdzieś ten olej w kolektorze ssącym się gromadzi to bym nie przypuszczał. I teraz pytanko - czy mam się już zacząć rozglądać za nowym silnikiem albo nową furką? Mechanik kazał mi się tym na razie nie przejmować i jeździć, ale wolę zapytać fachowców co mnie może czekać? Czy w tych silnikach to się jakieś szlify cylindrów w ogóle przeprowadza, czy też trzeba blok lub same gładzie cylindrów wymienić? A może wystarczy pierścienie?
PS. Aha - przy okazji wymiany rozrządu znowu się okazało, że pompa wodna nie jest do wymiany, a to już 3 wymiana rozrządu odkąd nim jeżdżę, a ktoś wcześniej pisał, że pompę się powinno razem z rozrządem wymieniać.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem